“Üç Yol” Nurettin Topçu Kültür Merkezi’nde

Etkinlikler

Üç Yol a

Faysal Soysal’ın ilk uzun metrajlı filmi olan ve Bosna savaşını anlatan ilk Türk filmi olma özelliği taşıyan Üç Yol filmi, Bahçelievler Belediyesi Nurettin Topçu Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak sinemaseverlerle buluşacak.

Balkon Film yapımcılığında, yönetmenliğini Faysal Soysal’ın üstlendiği, başrollerinde Kristina Krepela, Nik Xhelilaj, Turgay Aydın, Alma Terzic, Faketa Salihbegovic ve Rıza Akın’ın yer aldığı, Bosna’da yaşanan katliam sonrasında kayıpları ve toplu mezarları konu edinen ilk Türk filmi özelliğini taşıyan Üç Yol filmi’nin gösterimi, Bahçelievler Belediyesi Nurettin Topçu Kültür Merkezi’nde yarın saat 19.00’da, 22 Mart Cumartesi ve 23 Mart Pazar saat 14:00’da, 25 Mart Salı günü ise saat 20:00’da gerçekleşecek.

Bilgi için: http://www.bahcelievlerkultursanat.org/etkinlik/512/1222/sinema-gosterimi-uc-yol.aspx

50. Uluslararası Antalya Altın Portakal ve 4. Malatya Uluslararası Film Festivalleri’nde sinemaseverlerle buluşan, 4. Malatya Uluslararası Film Festivali Ulusal Uzun Metraj Yarışma Kategorisinde yer alan, Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği (ESKADER) tarafından 2013 yılının en iyi film ödülüne layık görülen Üç Yol, 1 – 10 Şubat tarihleri arasında İran’ın başkenti Tahran’da bu yıl 32’incisi düzenlenen Fecr Film Festivali’nde en iyi senaryo ödülü “Kristal Simorg”u kazanmıştı.

Film Hakkında Geniş Bilgi için Tıklayın!

Fragmanı İzlemek için Tıklayın!

Filmin Foto Galerisi için Tıklayın!

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up