TV’de Hafta Sonu

TV'de Sinema

30 Temmuz Cumartesi

Sümela’nın Şifresi: Temel – ATV Saat: 20.00

Saat : 20:00 – 22:00 (120 dakika)
Tür : Sinema (Komedi)
Oyuncular : Alper Kul, Aslıhan Güner, Ruhi Sarı, Salih Kalyon
Yönetmen : Adem Kılıç

Temel, Karadeniz’de yaşayan saf ve hayallerinin peşinden giden bir delikanlıdır. Bu haliyle herkesin alay konusudur. Kalbinin sesini dinleyen beş parasız Temel, Trabzon’un en bilindik ve zengin ailelerinden Yücesoylar’ın kızı Zuhal’e aşık olur. Zuhal’i isteyen Temel’i baba Hıdır Yücesoy kapı dışarı eder. Sevdiğine ulaşamayan ve hayalleri yıkılan Temel, arkadaşı Turgay’ın Sümela Manastırı’nın çatısına çıkarak intihara giriştiğini öğrenir. Arkadaşını vazgeçirmek için manastırın çatısına çıkan Temel, Turgay’ı ikna etmek yerine kendisi de intihar etmeye karar verir. Onları çatıdan indirmeye çalışan polislerden Sümela Manastırı’nda büyük bir hazine saklandığını öğrenen Temel, intihar etmekten cayıp, bahsedilen hazineyi aramaya başlar. Bu sayede hem zengin olacak hem de Zuhal’e olan aşkını ispatlayacaktır.

___

Gizemli Adaya Yolculuk – FOX TV Saat: 20.00

Saat : 20:00 – 22:00 (120 dakika)
Tür : Sinema (Aksiyon, Macera)
Oyuncular : Michael Caine, Josh Hutcherson, Dwayne Johnson
Yönetmen : Brad Peyton

Sean Anderson okyanus ortasında gizemli bir adadan şifreli bir sinyal alır. Onu durduramayacağını anlayan üvey babası Hank maceraperest Sean ile birlikte ipuçlarının peşinden gider. Yolculuklarına helikopter pilotu Gabato ve onun genç, güzel, inatçı kızı Kailani de eşlik edince gizemli adanın peşine düşen ekip tamamlanır.
___

Ay Prensesi – Beyaz TV Saat: 20.15

Saat : 20:15 – 22:00 (105 dakika)
Tür : Sinema (Macera)
Oyuncular : Ioan Gruffudd, Tim Curry, Natascha McElhone, Juliet Stevenson
Yönetmen : Gabor Csupo

On üç yaşında bir yetim olan Maria Merryweather, amcası Sir Benjamin ile yaşamak üzere, gizemli bir yer olan Ayışığı Malikanesi’ne gönderilir. Maria, malikanede pek çok sihirli olaya şahit olur ve aslında Ay Prensesi soyundan geldiğini keşfeder. Yüzyıllardır Ayışığı Vadisi’nin peşini bırakmayan laneti geri çevirmek ve vadiyi yok olmaktan kurtarmak için bir sonraki dolunaya kadar vakti vardır. Maria bu büyülü dünyaya barış getirmeye kararlıdır.
__

Akıllı Köpek – TV 2 Saat: 21.30

Saat : 21:30 – 23:15 (105 dakika)
Tür : Sinema (Macera, Komedi)
Oyuncular : Beverly D’Angelo, Steve Guttenberg, Heidi Johanningmeier
Yönetmen : Kevin Cooper

35 yaşında bekar bir anne olan J.T. O’Neill, 10 yaşındaki oğlu Chandler ve çok sevdikleri köpekleri Shakey ile birlikte küçük bir kasabada yaşamaktadır. Ancak büyük şehre taşınmaları gerekir ve yeni apartman dairesinde köpek beslemek yasaktır. Chandler’ın Shakey’den vazgeçmeye hiç niyeti yoktur. Bunun için esaslı bir plan yapmaya karar verir.
___

Mutlu Aile Defteri – FOX TV Saat: 22.00

Saat : 22:00 – 00:00 (120 dakika)
Tür : Sinema (Komedi)
Oyuncular : Tuncel Kurtiz, İlker Aksum, Binnur Kaya, Öner Erkan
Yönetmen : Nihat Durak

Emekli Albay Yıldırım Taşyumruk biraz da mesleği gereği ömrü boyu sert ve otoriter bir baba olmuştur. Bir gün çatıdan düşer ve acilen hastaneye kaldırılır. Kendisinden yıllar içerisinde uzaklaşmış olan çocukları da babalarını mutlu ettirmek için yeniden aynı çatı altında buluşturur. Fakat 3 kardeş ve onların eşleri sürdürdükleri hayata dair onlarca yalan söylemişler ve durumu idare etmeyi şimdiye kadar başarmışlardır. Artık babaları her an yanlarında olunca dalavereleri sürdürmek için kırk takla atarlar.
___

31 Temmuz Pazar

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up