TV’de Hafta Sonu

TV'de Sinema

2 Temmuz Cumartesi Akşamı

Şrek – FOX TV Saat: 20.00

Shrek, bataklıkta yaşayan yeşil bir devdir. Ancak onun sıradan yaşamı masal kahramanları pamuk prenses ve yedi cüceler, pinokyo ve kırmızı başlıklı kızın batağa sürgün edilmesiyle değişir. Bu kahramanları sürgün eden kişi kötü kalpli Lord Farquaad’tır. Shrek, masal kahramanlarını kurtarmak için Farquaad’la anlaşma yapar. Buna göre Farquaad’ın evleneceği kız olan prenses Fiona’yı ejderhadan kurtarması gerekmektedir. Shrek yola çıkar. Yol boyu ona bir eşek de eşlik eder. Shrek, prensesi bulur ama daha büyük sorunlarla karşı karşıya kalır. Filmde seslendirmeleri Mehmet Ali Erbil ile Okan Bayülgen yapıyor.
___

Sözcüklerin Gücü – 360 TV Saat: 20.45

Akeelah Anderson kelimelere tutkuyla bağlı küçük bir kızdır. Bu tutkusu onu bir imla yarışmasına katılmaya kadar götürür. Pek çok insan ona gönüllü olarak öğretmenlik yaparken kimileri de karşı çıkar. Çok geçmeden Akeelah, Ulusal İmla Yarışması’na katılma konusundaki cesareti ve kararlılığıyla farkında olmadan tüm mahalleyi bir araya getirir.
___

Akrep Kral – ATV Saat: 21.00

Beş bin yıl önce acımasız savaşçı Kral Memnon, kaderinde çöllerin korku dolu insanlarını yönetmek olduğuna inanıyordu. Memnon, komutası altındaki zalim barbarlardan kurulu ordusuyla her tarafı silip süpürür ve büyük bir katliam yapar. Öldürmediği insanları da köleleştirir. Kendisine muhalefet edenleri sistemli bir biçimde yok eden Memnon’un stratejilerinin kaynağında geleceği çok iyi gören bir büyücü vardır. Acımasız kral, büyücünün öngörüleri sayesinde düşmanlarına ne zaman, nereden ve nasıl saldıracağını iyi bilmektedir. Bu yüzden hiçbir savaşı kaybetmez. Memnon’un zulmü karşısında sadece birkaç kabile direnebilir. Kabileler güçlerini birleştirme yoluna giderler ve Memnon’u durdurabilecek tek güç olan Mathayus’tan yardımını isterler. Öldürme sanatlarında beceri sahibi bir suikastçiler kuşağından gelen Mathayus, Memnon’un elindeki en tehlikeli araç olan büyücüyü saf dışı bırakabilecek tek güçtür. Böylece Mathayus çok büyük cesaret ve dayanıklılık gerektiren bu savaşın içine girer. Öncelikle ünlü Gomorrah kentinde bulunan Memnon’un sarayına gizlice sızarak şeytan ruhlu Memnon’un en değer verdiği varlığın, güzeller güzeli Cassandra olduğunu keşfeder. Ancak Cassandra’yı öldürmektense onu rehin alıp, ıssız Ölüm Vadisi’nin derinliklerine götürme yoluna gider. Mathaus, bir gerçeğin farkındadır: Hayatta kalabilmenin tek çaresi, Memnon ile direkt bir çatışmaya girmektir.
___

300 – Star TV Saat: 22.30

Sparta kralının ordusu ile Pers ordusu arasında başlayan savaş tüm Yunanistan’ın Perslere karşı birlik olmasını sağlar. Sparta Kralı Leonidas ve emrindeki 300 Spartalının Pers Kralı Xerxes’in büyük ordusuna karşı duruşu başta ölümüne bir savaştır. Ancak bu durum dünyada ilk demokrasinin kuruluşuna da yardımcı olacaktır.
___

Acil Teslimat – ATV Saat: 22.50

Hız yapan otomobillerin arasından sıyrılmak, çıldırmış taksiler ve sekiz milyon huysuz yaya, New York’un en atik ve en iyi bisikletli kuryesi Wilee’nin iş ortamındaki unsurlardır. Wilee, hayatını her zaman sınırlarda yaşamaya alışık olan bir adamdır. Ancak rutin bir teslimat, onun için Manhattan sokaklarında yaşanan hayat memat kovalamacasına dönüşünce tehlikeli bir durumla karşı karşıya kalır. Wilee günün son zarfını eline aldığında, paketin farklı olduğunu fark eder. Bu kez, biri gerçekten de Wilee’ye öldürmeye çalışıyordur.
___

Cennetin Kapısında – TV 2 Saat: 23.15

M.S. 1000 yılında geçen filmde, Tek Göz adında dilsiz bir savaşçının hikâyesi anlatılıyor. Yıllarca bir Norman’ın tutsağı olan Tek Göz, on bir yaşındaki köle Are’nin yardımıyla kaçar. İskandinavya’ya dönmek için bir Viking gemisine binerler ama tanımadıkları bir ülkede karaya çıkarlar. Vikinglerin sonu, görünmeyen düşmanlarının elinde kanlı olur, Tek Göz ise bu vahşi ülkede gerçek kimliğini bulacaktır. Film, adını Kuzey mitolojisinde savaşçıların gittiğine inanılan cennetten alıyor.
__

Yarın için tıklayın

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up