TV’de Hafta Sonu

TV'de Sinema

4 HAZİRAN CUMARTESİ FİLMLERİ

Transformers: Yenilenlerin İntikamı – TRT 1 Saat: 20.00

Genç Sam Witwicky’nin evreni kurtarmasının üzerinden iki yıl geçmiştir. Gösterdiği büyük kahramanlığa rağmen Sam, üniversiteye gitmek ve anne-babasından ilk kez ayrı kalmak gibi sıradan istekleri olan bir gençtir. Onun bu isteklerini yeni dostu ve koruyucu robotu Bumblebee’ye açıklaması sıkıntılara yol açar. Sam’in hedefi, normal bir üniversite yaşamıdır. Fakat bunun için kaderini gözardı etmesi gerekmektedir. Sam’in yeni okulunda hayatı güzel seyrederken dikkati birden kafasında şimşek gibi beliren hayaller yüzünden dağılır. Büyükbabası gibi bunamaktan korkan Sam, bu hayalleri içinde tutar. Ta ki aklında uçuşan mesajları ve simgeleri daha fazla gözardı edemeyinceye kadar… En iyi şekilde hazırlanmış planlarına karşın Sam, kendisini tekrar Autobot’lar ile Decepticon’lar arasındaki savaşta bulur ve yine evrenin geleceği tehlikededir. Kendisi henüz bilmese de kötülük ile iyiliğin arasındaki mücadelede, en büyük gücün anahtarı Sam’in elindedir.

Taksi 4 – Kanal 7 Saat: 20.00

Komiser Gibert, bir otel temizlikçisini terörist, ünlü futbol yıldızı Djibril Cisse’yi ise yasa dışı bir göçmen sanacak derecede saftır. Belçikalı bir suçlu, Afrika’ya gönderilmeden evvel 24 saat boyunca Marsilya polisine emanet edilir. Gibert’in yardımcılarından Emilien, bir polis için fazla iyi niyetlidir ve bunun farkına varan zeki hırsız, Emilien’i aslında masum olduğuna ikna eder ve kaçmayı başarır. Acaba Emilien, en yakın arkadaşı Daniel’in de yardımıyla bu usta hırsızı yakalamayı başarabilecek midir?

Yerçekimi – FOX Saat: 20.15

Bir tıp mühendisi ve bir astronot, mekiklerine çarpan bir cisim sonucunda yeryüzü ile hiçbir iletişimleri olmadan, uzayda mahsur kalırlar.

Conan – Beyaz TV Saat: 20.15

Conan’ın amacı, babasının ölümünden ve köyü Cimmerian’ın yok edilmesinden sorumlu olan Khalar Zym’i bulmak ve onu öldürmektir. Khalar Zym da yeniden dirilişin anahtarı olan Tamara adlı kadını bulmak için yolculuğa çıkmıştır. Conan, Tamara’yı kaçırıp onu yem olarak kullanmaya başlayınca peşine koca bir ordu düşer. Bu süreçte yaratıklarla da savaşmak zorunda kalan Conan, kendini büyü ve kurban etme ritüellerinin ortasında bulur.

Polis – TV 2 Saat: 21.30

Paris Çocuk Koruma Biriminde çalışan Chrys, Nadine, Iris ve Fred’in hem kendi sorunlarıyla hem de pedofili gibi suçları araştırmaları ile uğraşmaktadırlar. Maïwenn’in canlandırdığı çekingen fotoğrafçı Melissa da İçişleri Bakanlığı tarafından bu birimi gözlemlemek için ekibe dahil edilir ve toplumun kabuslarını birinci elden gözleme imkanı izleyiciye sunulur. Çocuklarına kötü davranan ebeveynler, yabancılaşmış ve toplumdan kopmuş çocuklar ve daha akla gelmeyen birçok trajediyle karşı karşıya kalan çocuklar, film boyunca Maïwenn’in kamerasından gözler önüne seriliyor.

Safari – Show TV Saat: 23.45

Altı Fransız turist, safari yapmak için Güney Afrika’ya geziye gider. Rehberleri Richard Dacier ise hayvanlardan korkmaktadır ve otuz senedir Afrika’ya gitmemiştir. Mafya tarafından tehdit edilen Dacier ve turistleri macera dolu bir safari beklemektedir.

5 HAZİRAN PAZAR FİLMLERİ

Ben Robot – Beyaz TV Saat: 20.15

2035 yılında, robotlar insan hayatında sıradan bir hizmetkar konumundadır. Tüm robotlar sadece insanlara yardım etmek üzere programlanmışlardır ve asla zarar vermeleri söz konusu değildir. Ancak U.S. Robotics’te çalışan programcı Dr. Laning öldürülünce, cinayet masasından Del Spooner olayı araştırmaya başlar. İddiaya göre doktor, bir robot tarafından öldürülmüştür. Doktorun üzerinde çalıştığı Sonny adındaki robotu araştırmaya başladığı zaman Spooner, hayal bile edemeyeceği bir kabusun başlamak üzere olduğunun farkında değildir.

Banliyö 13 – Kanal 7 Saat: 21.00

Paris, 2010… Şehrin arka sokakları gittikçe karanlık ve daha tehlikeli hale gelmiştir. Hükümette, varoşların bulunduğu bu bölgelere duvarlar örmüştür. Çete kavgaları iyice kızışmıştır… Damien ve Leito, şehrin gizli servisi olaya el atmadan önce 5 gangster tarafından kontrol edilen belalı bölgeye barış getirebilmek için 13. bölgeye geri dönerler.

Vampir Terapisi – Sinema TV Saat: 21.00

1932 yılında Viyana’da yaşayan vampir Kont Geza Von Kösznöm, sürekli gece yaşamaktan, gündüz dışarı çıkamamaktan ve karısı Elsa’nın, aynada yansımasını göremediği için mızlanıp durmasından dolayı depresyona girmiştir. Hayattan keyif alamayan Kont, Dr. Sigmund Freud’dan yardım ister. Doktor, asistanı Viktor’un, Elsa’nın bir portresini yapmasını teklif eder. Kont, Viktor’un nişanlısı Lucy’i görür görmez ona aşık olur. Şimdi ölümsüz karısından kurtulmanın bir yolunu bulmak zorundadır.

Hyena Geçidi – TV 2 Saat: 21.30

3 farklı adam, 3 farklı dünya, 3 farklı savaş hepsinin yolu kesişir. Savaşın karanlık dünyasını gözler önüne seriyor.

Aldanış – Beyaz TV – Saat: 22.00

Gazeteci Rebecca Scott eşini kaybetmiştir. Henüz acısı çok tazeyken hiç ummadığı gerçekler su yüzüne çıkmaya başlar. Aslında kocası ölene kadar yaşadığı hayat, bir aldanıştan ibarettir. Bir FBI ajanı bu dosyayı araştırmaktadır. İkisi birlikte, hiç bilmedikleri kişiler tarafından takip edilmektedirler.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up