Türkiye’nin Oscar Aday Adayı 7.Koğuştaki Mucize Oldu

Manşet Türkiye

Tüm zamanların en çok izlenen filmleri listesinde 8. sırada yer alan “7. Koğuştaki Mucize” En İyi Uluslararası Film kategorisinde Oscar aday adayı oldu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ve sinema meslek örgütü temsilcilerinden oluşan 16 kişilik Seçici Kurul, 2021 yılında düzenlenecek olan 93. Akademi Ödülleri‘nin “Yabancı Dilde En İyi Film” kategorisinde yarışacak filmi seçti.

Mehmet Ada Öztekin’in yönettiği 7. Koğuştaki Mucize, toplamda 5.361.450 seyirciye ulaşarak Türkiye’nin en sevilen filmleri arasına girmişti. Film adaylığa seçilirse dünya turuna başlayacak.

1983 yılında sıkıyönetim altındaki bir Ege kasabasında yaşayan ve haksız yere hapse atılan Memo ile yedi yaşındaki kızı Ova’nın tekrar birbirlerine kavuşmaya çalışmalarını anlatan filmin oyuncu kadrosunda; Aras Bulut İynemli, Nisa Sofiya Aksongur, Celile Toyon, İlker Aksum ve Mesut Akusta gibi yıldız isimler bulunuyor.

Sinemaseverler tarafından heyecanla ve merakla takip edilen 93. Akademi Ödülleri, 25 Nisan 2021 tarihinde gerçekleşecek.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up