Bir Yanlışlık Var

Türkiye

Ülke TV’de yayınlanan Esra Elönü’nün sunduğu Arafta Sorular’ programında konuk olan yönetmen Sinan Çetin, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Çetin, Türkiye’nin adının Osmanlı olarak devam etmesini istediğini belirtti.

sinan çetin

ADIMIZIN OSMANLI OLARAK DEVAM ETMESİNİ İSTERDİM’

“Türkiye’de Ermenilerin, Rumların, gayri Müslimleri, Türkiye’de bütün insanlık armağanı herkesin büyük bir zenginlikle birlikte yaşamasını çok isterdim. Ve adımızın Osmanlı olarak devam etmesini de isterdim. Bir yanlışlık var. Bizim bir kısmını Türk. Peki öbürleri, yani kendilerini Türk olarak kabul etmek isteyenleri dışlamak gibi ortada çok net bir yanlış var. ”

‘TÜRKİYE’NİN KURULUŞUNDA BİR YANLIŞLIK VAR’

Bugün en önemli sorunumuz Kürt sorunu. Kendini Türk olarak kabul etmek istemeyen 25 milyon insan var. Bir yanlışlık yok mu? Osmanlı en azından bunu kapsamış. Devlet-i Aliye, Osmanlı biz büyük bir devletiz demiş. Yahudilerde olabilir, Rumlar da olabilir, gayrimüslimler de olabilir, biz burada büyük bir devletiz. Bu müthiş bir servet. Bu gerici bir konuşma değil. Ben geriye dönen nostaljik bir tip değilim.

Ben genellikle hayatını hep ileriye göre düşünürüm. Türkiye’deki aydınların Osmanlı nefretinin bana da dönüp dokunmasına karşın kendime kalkan olarak söylüyorum, bu bir gerici konuşma değil. Bu ülkenin kuruluşunda bir yanlışlık var.”

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up