“Türkiye’nin Geleceğini Şekillendirecek Gençler Aranıyor”

Genel

Düşün Taşın Derneği Edirne’den Karsa 81 İl’den 81 Üniversite Temsilcisini Arıyor

Yapmış oldukları istikrarlı ve başarılı projeler ile adından sıkça söz ettiren Düşün Taşın Derneği geçen yıl ilkini gerçekleştirdiği “Düşün Taşın Kampüste” projesini daha da genişletiyor.

Derneğin genç yöneticileri, temsilci sayısını artırmak ve projelerini tüm Türkiye’ye yaymak için; “Her İl ve Her Üniversite’de Bir Temsilci” sloganı ile yola çıktı.

Türkiye’nin en genç sivil toplum kuruluşlarından olan Düşün Taşın Derneği; geçtiğimiz yıl ilk temsilcileri ile birlikte “41 Farklı Üniversitede, 70 etkinlik ve onlarca proje” yaptı. Temsilcilerinin bulunmuş oldukları illerde gerçekleştirdiği projelerde gençler,  Genel Merkez İstanbul ile aynı anda hem Çorum’da hem de Washington’da Beyaz Saray’ın bahçesinde aynı anda kitap okuma etkinlikleri düzenlediler.

Kuruluş amaçlarının en başında “Türkiye’nin kitap okuma sevgisi ve bilincini arttırmak” olan dernek; Türkiye’nin En Donanımlı 100 Gencini çatısı altında toplayarak, ülkemizin entelektüel birikimine katkı sağlamak ve gençlerin potansiyellerini arttırmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Düşün Taşın Derneği; Gençlerin öğrenim görmekte olduğu üniversitelerde ve illerinde  faaliyetlerini gerçekleştirmek, yeni projeler üretmek, kitap okuyan bir nesil oluşturmak ve değer üreten bir toplumun oluşmasına yardımcı olarak ülkemizin kalkınmasına katkı sağlamak isteyen tüm üniversiteli gençleri temsilcileri olmaya davet ediyor.

Detaylı Bilgi ve Başvuru Formu için:

 http://www.dusuntasin.org.tr/dusuntasinkampuste  

www.facebook.com/dusuntasin & www.twitter.com/dusuntasin

Düşün Taşın Derneği Hakkında:

Düşün Taşın Derneği, temelleri 2006 yılında üniversiteli 8 genç tarafından atılmış ve 12 Ocak 2010 tarihinde Dernekleşmiş bir Sivil Toplum Kuruluşudur. Türkiye’deki kitap okuma alışkanlığını ve sevgisini arttırmak amacıyla bugüne kadar 150 farklı etkinlik düzenlemiş olan dernek, ‘’Dünya Toplu Kitap Okuma Günü’’ kavramını dünya literatürüne taşımak için gönüllü büyük bir genç kitle ile çalışmalarına devam etmektedir. Yaptığı etkinliklere bugüne kadar 25.000 kişinin katıldığı, T.C. Cumhurbaşkanlığı’ndan himaye almış olan Düşün Taşın Derneği, Sabancı Vakfı tarafından Türkiye’nin Fark Yaratanları seçilen bir gençlik oluşumudur.

Bilgi ve İletişim:

Düşün Taşın Derneği, İsmail Ünlü  0212 501 49 87 Cep: 0555 745 46 12 ismail@dusuntasin.org.tr

Bu bir tanıtım içeriğidir!

Yorumlar

 

2 Yorum

 1. öncelikle merhaba,maltepe üniversitesinde temsiciniz yoksa bu işi üslenebilrim fakat bana daha iyi bir bilgi verilirse daha saglıklı olur sevgi ve selamla iyi akşamlar

  Reply
  • Lütfen aşağıdaki bilgileri kullanarak Düşün Taşın Derneği ile irtibata geçiniz… Bu sitede yer alan bilgiler tanıtım amaçlıdır…

   Düşün Taşın Derneği, İsmail Ünlü 0212 501 49 87 Cep: 0555 745 46 12 ismail@dusuntasin.org.tr

   Reply

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up