Türkiye’nin En Büyüğü Satışa Çıktı

Manşet Türkiye

Bünyesinde Cinemaximum sinemaları ile Mars Athletic Club fitness salonlarını bulunduran Mars grubu, yeni sahibini bulmak için yatırım bankalarıyla görüşmeye başladı. Bloomberg.com’un haberine göre Mars’ın satışında danışman banka görevini üstlenmek üzere Goldman Sachs ve Morgan Stanley’in isimler geçiyor.

cinemaximum (1)

Muzaffer Yıldırım’ın kurduğu Mars, 600’e yakın Cinemaximum salonlarını işletiyor. Cinemaximum’lar ağırlıklı olarak alışveriş merkezlerinde yer alıyor. Mars, İstanbul’un elit noktalarında fitness center işletmeciliği de yapıyor. Konuya yakın üç kişinin bloomberg.com’a verdiği bilgiye göre şirketin değeri 500 milyon dolar seviyelerinde.

Türk özel sermaye fonu Actera Group ile Esas Holding Mars’ın yüzde 69.5 hissesini elinde bulunduruyor. Kalan yüzde 30.5 hisse ise şirketin kurucusu ve CEO’bu Muzaffer Yıldırım’a ait.

Bloomberg

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up