Türkiye yapımı Mavzer filmi, Saraybosna’da büyük ödül için yarışacak

Avrupa Sineması Günün Haberi
Fatih Özcan’ın yönettiği Mavzer, dünya prömiyerini yapacağı 26. Saraybosna Film Festivali’nde büyük ödül için yarışacak.

Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da 14-21 Ağustos’ta düzenlenecek 26. Saraybosna Film Festivali’nin programı belli oldu. Türk yönetmen Fatih Özcan’ın yönettiği TRT ortak yapımı “Mavzer”, dünya prömiyerini yapacağı festivalde büyük ödül için yarışacak.

“Mavzer”, Anadolu’da bir dağ köyünde geçen bir öyküyü anlatırken, Kültür ve Turizm Bakanlığı destekli filmin çekimleri Niğde’nin Çamardı ilçesinde yapıldı.

Festivalde 49 film gösterilecek

Festivalde, Türkiye’nin yanı sıra bölge ve Avrupa ülkelerinden 49 filmin gösterimi yapılacak.

Öte yandan, belgesel kategorisinde Eytan İpeker yönetmenliğinde çekilen ortak yapım “Yarışmacı” (The Pageant), kısa film kategorisinde Irmak Karasu’nun yönettiği “Mamaville” ile öğrenci filmi kategorisinde Zeynep Dilan Süren yönetmenliğinde çekilen ortak yapım “İstanbul Depresyonu” da bu yılki festivalde yarışacak.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up