Türkiye-Kore Film Haftası Açılış Töreni Gerçekleştirildi

Etkinlikler

turk-kore-film-haftasi

Türkiye-Kore Film Haftası açılış töreni Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleştirildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Daire Başkanı Abdurrahman Şen’in açılış konuşmasıyla başlayan geceye çok sayıda Koreli ve Türkiyeli yönetmen ve oyuncu katıldı.

Abdurrahman Şen konuşmasında İstanbul ve Gyongju’nun tarihi ‘İpekyolu’nun doğu ve batı ucunda iki şehir olduğunu ve düzenlenen EXPO’nun bu iki şehir arasında kültürel bağlar kuracağına dikkat çekti.

Açılış gecesinde Yönetmen LEE, Yong-joo’nun Mimarlık 101 (Architecture 101) adlı filmi gösterildi. Film gösteriminden önce sahneye oyuncularıyla birlikte çıkan Dure-Sori Story: The Voice of the East filminin yönetmeni JO Jeongre özel bir gösteri sergiledi.

Gecenin en dikkat çeken ismi ise ünlü yönetmen Kim Ki Duk oldu. Program sonrasında fuaye alanında hayranlarıyla bol bol fotoğraf çektiren Kim Ki Duk yarın 16.00’da Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Prof. Sami Şekeroğlu Sinema-TV Merkezi’nde sinemaseverler ile buluşacak.

Yol, Buluşma ve Birlikte İlerleme” temasıyla yola çıkan İstanbul Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen “İstanbul-Gyongju 2013 Dünya Kültür EXPO” etkinlikleri kapsamında 13-19 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek Türk-Kore Film Haftası’nda iki ülke sinemasının seçkin örnekleri sinemaseverlerin beğenisine sunulacak.

Ayrıntılı gösterim takvimini indirmek için tıklayınız!

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up