Turkish’i Dondurma’nın Kamera Arkası Görüntüleri Yayınlandı

Günün Haberi Türkiye

1. Dünya Savaşı sırasında Avustralya’da yaşayan iki Türk’ün hayatını sinemaya uyarlayan; Erkan Kolçak Köstendil, Ali Atay, Şebnem Bozoklu ve Will Thorp’un başrolde olduğu, Turkish’i Dondurma’nın çekimleri devam ediyor. 

Senaryosunu Gürkan Tanyaş’ın yazdığı, Can Ulkay’ın yönetmenliğini üstlendiği Turkish’i Dondurma‘nın çekimleri devam ediyor.  Ulusal ve uluslararası oyuncularıyla ön plana çıkan filmde; Erkan Kolçak KöstendilAli AtayŞebnem Bozoklu ve Will Thorpe başrolleri paylaşıyor. Filmin oyuncu kadrosunda Caner Kurtaran, Marleen Mathews, Tristan Alexander, James Farley, Alma Terziç, Carl Warthon da bulunuyor.

 AVUSTRALYA KASABASI KURULDU

1.Dünya Savaşı sırasında Avustralya’da yaşayan iki arkadaşın yaşam mücadelesini anlatan film, hem komedi hem dram türünde olacak.  İngilizlerin çağrısıyla Anzak askerlerinin ülkemiz topraklarına geleceğini haber alan iki kafadarın, kendi vatanlarına dönmelerine izin verilmeyince, Avustralya’da cansiperane şekilde verdikleri mücadeleden esinlenerek çekilen Turkish’i Dondurma için Kemerburgaz eteklerine 7 bin metrekarelik araziye plato kuruldu.

GERÇEK HİKAYEDEN YOLA ÇIKTIK

Filmin içeriği hakkında bilgi paylaşan yönetmen Can Ulkay; “Elimizde bir hikaye vardı ve bunu sinemaya çevirdik, birebir anlatmadık. Önce hikayeyi araştırdık, üzerine birtakım doneler ekledik. Film iki Türk’ün hikayesi ama seyredince anlayacaksınız en büyük mesaj ‘savaşın ne kadar kötü bir şey’ olduğu. Filmin içinde çok özel sloganlar var. “Biz dosttuk, ne ara düşman olduk” Evet beraber yaşıyorlarmış, dünyanın pek çok ülkesinde böyle hikayeler var. Biliyorsunuz çok genç insanlar Anzaklar, Çanakkale’ye çarpışmaya gelmişler. Her iki taraftan da pek çok anne üzüldü, birçok çocuk şehit oldu, öldü. Bizim anlatmak istediğimiz insanlar dostça yaşarken bunun bozulup düşman oldukları, savaşın her şeyi mahvettiği üzerine…. Gerçek hikayeden yola çıktık, esinlendik. Sinemaya göre uyarlayıp senaryosunu yazdık” dedi.

Filmin önümüzdeki yıl mart ayında vizyona girmesi planlanıyor.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up