Türkan Şoray: Belki Bir Daha Sinema Yapman

Türkiye
Türkan Şoray: Belki Bir Daha Sinema Yapman

Sinemam ve Ben adlı kitabının tanıtım toplantısınıda konuşan Yeşilçam‘ın sultanı Türkan Şoray sinema sektörüne dair sitemkar cümleler kurdu; “belki bir daha sinema yapmam” dedi.

Toplantıda soruları yanıtlayan Türkan Şoray, yönetmenliğini üstlendiği ‘Uzaklarda Arama‘ isimli filmde yaşadıklarına ilişkin, ‘Çok büyük haksızlıklar yaşanıyor sinema sektöründe. Bir tekelleşme var. Maalesef ki onun kurbanı olduk biz de. Kızım daha enerjik, genç. O, bu işe devam edecek; ama ben biraz kırgınım. Yani sinemayı tamamen bıraktım da diyebilirim. Aslında kalbime göre katiyen sinemasız yaşamam mümkün değil ama o duygular içindeyim şu an.‘ diye konuştu.

Diziler de dehşet bir yarış halinde”

Usta sanatçı sinemanın ticari boyutuna dikkat çekti: “(Yeşilçam dönemi) O zaman da ticari gayelerle film çekiliyordu; ama şimdi farklı bir sistem oluşmuş. Birtakım güçler ele geçirmiş sinemaları ve sinemacıları. Yani istedikleri filme destek oluyor, bazı filmleri önemsemiyorlar. Herkese eşit davranılmıyor. O yüzden de ben dizilerde de oynamayı düşünmüyorum. Diziler de dehşet bir yarış halinde. O kadar emek verilip çalışılıyor. Üç bölüm sonra kaldırılıyorlar. Bunlar çok yıpratıcı olaylar.” değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up