Bizimle İletişime Geçin

Türkiye

Türk Yönetmen Kabe’nin Belgeselini Çekiyor

Yayınlandı

tarihinde

Kabe’de 1 milyon kişinin aynı anda ibadet etmesini sağlayacak tavaf alanının genişletilmesini içeren projenin belgesel filmi yapılıyor. Belgesel projesini yürüten Türk yönetmen Koray Demir, yaptığı açıklamada belgeselin adının “Kutsal Mescid’in İnşası” olduğunu kaydetti.

Sabah gazetesinin haberine göre, bu çalışmanın bütün Müslümanlar açısından çok önemli olduğunu vurgulayan Demir, şunları söyledi: “Bu çalışma büyük bir vizyon, geleceğe yapılan büyük bir yatırım. İçerisindeki akıllı özelliklerle birlikte yaklaşık 1 milyon insanın rahat ve emin şekilde ibadetlerini yapabilmeleri için dizayn edilmiş bir mabedin inşaatı başladı. Bu mabedin yapım hikâyesini bir belgesel film yapıyoruz. Tamamen sinema teknolojisiyle gerçekleştirilen bir belgesel. Bu binanın yapımına başlanmasıyla birlikte biz de çekimlere başladık. Yapının hemen bitiminden sonra tamamlanacak olan bir belgesel projesi. Uzun soluklu bir iş ve 4-5 yıla yayılan bir proje. Sonuç olarak çok büyük bir insan emeği, gücü var. Ciddi bir emeğin, aklın, teknolojinin ve finans gücünün ürünü olan bir bina olacak. Biz de bunları en güzel şekilde anlatmaya çalışıyoruz. Buradaki mühendislik, buradaki mimari, buradaki emeği, vizyonu, yapılma niyetlerini en güzel şekilde anlatmaya çalışıyoruz.”

Demir, çekimlerde 25 kişilik bir ekibin çalıştığını ve proje bittikten sonra belgeselin tamamlanacağını vurguladı. Belgeselin 60 dakikalık bir film olacağını dile getiren Demir, belgeselin Suudi Arabistan olmak üzere Mısır, İtalya, Yunanistan, Brezilya, Hindistan, İngiltere, Almanya, Finlandiya ve Amerika başta olmak üzere 20’den fazla ülkede çekimler yapılarak gerçekleştirileceğini söyledi.

Hayalperdesi.net

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye

Nuri Bilge Ceylan’ın Yeni Filmi “Kuru Otlar Üstüne”nin Çekimleri Devam Ediyor

Prömiyerini Cannes Film Festivali‘nde yapacak!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Nuri Bilge Ceylan’ın Yeni Filmi  "Kuru Otlar Üstüne"nin Çekimleri Başladı

Nuri Bilge Ceylan’ın yeni filmi “Kuru Otlar Üstüne”nin çekimleri Erzurum’da devam ediyor.

Dünyaca ünlü Türk yönetmen Nuri Bilge Ceylan’ın yeni filmi “Kuru Otlar Üstüne“nin prodüksiyonu Erzurum’un Karayazı ilçesinde devam ediyor. Avrupa’nın en büyük sinema destekleme fonlarından biri olan Eurimages Fonu‘nun bu yılki destekleyeceği yapımlar arasında bulunan Kuru Otlar Üstüne‘nin 2022 yılında gösterime girip Cannes Film Festivali‘nde prömiyerini yapması bekleniyor.

Geçtiğimiz aylarda 2020-2 Sayılı Sinema Destekleme Kurulu Kararı’yla Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan 2 milyon TL yapım desteği alan filmin yapımcılığını Memento Films Production (Fransa), NBC Film (Türkiye), Komplizen (Almanya) ve ATMO (İsveç) gibi uluslararası şirketler üstleniyor.

Merakla beklenen yapımın oyuncu kadrosunda Merve Dizdar, Deniz Celiloğlu ve Musab Ekinci bulunuyor. Film, İstanbul’a tayin olma umudu ile Anadolu’nun ücra bir köşesine zorunlu hizmete gönderilen öğretmen Samet’i konu alıyor. Heyecanla beklenen yapım, acımasız hayatın zorluklarını Nuray öğretmen ile aşan Samet’in hikayesine odaklanıyor.

Okumaya Devam Et

Günün Haberi

Sinema Salonlarının Açılış Tarihi Yine Ertelendi

Bu son olsun.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Sinema Salonlarının Açılış Tarihi Yine Ertelendi

Sinema salonlarının açılış tarihi dün yapılan kabine toplantısı ile bir kez daha ertelendi.

İçişleri Bakanlığı tarafından tüm il valiliklerine iletilen Sinema Salonlarının Faaliyetlerinin Ertelenmesi konulu yeni ek genelge ile sinema salonlarının açılış tarihi bir kez daha ertelendi. Öncesinde 1 Nisan‘da yeniden faaliyete girmesi planlanan sinema salonlarının açılış tarihi 12 Mayıs‘a ertelendi.

Yaz aylarında yeni yeni açılmaya başlayan ve geçtiğimiz aylarda vizyona girme cesareti gösteren filmlerle normalleşme adımları atan sinemaların, 17 Kasım 2020 tarihinde yapılan Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısı sonucunda yıl sonuna kadar kapatılacağı açıklanmıştı. Sinemaların 2021 ile tekrar faaliyete geçmesi planlanırken yıl sonunda yapılan ek genelge ile bu tarihin 1 Nisan 2021 olacağı duyurulmuştu. Şimdi ise bu tarih artan vaka sayısı nedeniyle 12 Mayıs‘a alındı.

Okumaya Devam Et

Türkiye

Yabancı Damat’ın Eleni’si Ayla Karaca Hayatını Kaybetti

COVID-19 nedeniyle hayata gözlerini yumdu.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Yabancı Damat'ın Eleni'si Ayla Karaca Hayatını Kaybetti

Yabancı Damat dizisindeki Eleni karakteri ile tanınan Ayla Karaca, COVID-19 nedeniyle hayata gözlerini yumdu.

Asıl adı Atina Miloharakti olan oyuncu Ayla Karaca, COVID-19 nedeniyle hayata gözlerini yumdu. Uzun süredir bakım evinde kalan Karaca, Yabancı Damat dizisindeki Eleni karakteri ile tanınıp çok sevilmişti.

 Ayla Karaca Hayatını Kaybetti

17 Mart Çarşamba günü İzmir’de hayatını kaybeden Karaca‘nın cenazesi, bugün saat 12:00’da Uzunçayır Rum Ortodoks Mezarlığı’ndaki aile kabristanında toprağa verilecek.

Okumaya Devam Et

Popüler