Türk Dünyası Film Festivali Yaklaşıyor

Festivaller Manşet

Korkut Ata Türk Dünyası Film Festivali, 8-12 Aralık 2020 tarihlerinde İstanbul merkezli olarak seyirci ile buluşmaya hazırlanıyor.

Türk topluluklarının birliğini ve dayanışmasını destansı bir şekilde dillendiren ulu Dede Korkut anısına düzenlenen ve direktörlüğünü İhsan Kabil’in yaptığı Korkut Ata Türk Dünyası Film Festivali; Türkçe ve lehçelerinin konuşulduğu geniş coğrafyadan bağımsız, özerk veya bölge olarak ortaya çıkan Türk dünyasından seçme 43 adet film, yarışma, özel bölümler, panel ve sergilerle Sinema Müzesi Salonu dışında çevrimiçi olarak seyirciyle buluşacak. Festivalin bitiminden sonra her yıl Türk Dünyası Kültür Başkenti seçilen şehirde tekrar edilecek program, bu yıl kültür başkenti seçilen Hive, Özbekistan’da da yer alacak.

Kültür Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü, Türk Dünyası Belediyeler  Birliği ve Anadolu Ajansı tarafından desteklenen festivalin film gösterimleri 8-12 Aralık tarihlerinde online olarak gerçekleşecek. Gala programı ise 12 Aralık’ta İstanbul Sinema Müzesinde yapılacak. Festival programıyla ilgili tüm detayları turkdunyasifilmfestivali.org  adresinden takip edilebilirsiniz.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up