Türk Dizilerinin En Güvenilmez 10 Efsane Karakteri

Diziler Genel Liste

sezai

Sezai (Kardeş Payı)

Sezai Usta nevi şahsına münhasır dişleri olan, para lafını duyunca diğerlerinin pek de önemli olmadığını söyleyen, üçkağıtçıdan ziyade gıcık eden bir karakter. Yine de bu listedeki yerini hak ediyor.

memnun

Memnun Bey (Kaygısızlar)

Çapkın ve yeterince korkak bir adamdır Memnun. Adıyla epey örtüşen bir karaktere sahip olan Memnun asker arkadaşına sırtını yaslayıp otuz altı çocuğu ve üç karısını geçindirecek zekaya ve hinliğe sahiptir. Para için satabilseydi ruhunu da satabilirdi.

Genis_Aile47233042

Koyu Bilal (Geniş Aile)

O üç kağıtçılığı para için değil Cevahir’in kendisinden önde olmaması için yapıyor. Çok zekice plan yapsa da rakibi de en az onun kadar üçkağıtçı.

selahattin

Selahattin (Yalan Dünya)

Alavere dalavere kelimesi tam olarak onu açıklıyor. Ailesinden gizli metres işleri metresinden gizli aile işleri. Demem o ki Selahattin’in işlerine akıl sır ermez.

İRFAN

Zabıta İrfan (Bir Demet Tiyatro)

Bisküvi hastası, Tombalak’ın baş belası. Tipik üçkağıtçı zabıta tiplemelerinin çok üzerinde bir karakter. İrfan tam bir üçkağıtçı.

şükrü

Şükrü (Zengin Kız Fakir Oğlan)

Napolyon’un felsefesinde bir adam”para para para!” ona para verip her işi yaptırabilirsiniz çoğu zaman kendi yapmaz ama o iş mutlaka yapılmış olur.

tak tak

Tak Tak Sedat (Bizimkiler)

Şeytana dahi pabucunu ters giydirecek nitelikte ultra üç kağıtçı efsane Tak Tak Sedat.

salih abi

Salih Abi (İşler Güçler)

O, başka bir ekol. Üçkağıtçılığı meslek edinmiş birisi. Ve bu meslek ona en çok yakışan şey.

cengiz

Cengiz (Ekmek Teknesi)

Ailenin yancısı, Kirli’nin dostu Cengiz. Ne işe elini atıysa berbat etmiş olsa da hiçbir zaman vazgeçmedi ve türlü oyunlarla bir şekilde yeni bir işe koşturdu. Cengiz ayrıca yanlış kullandığı deyim ve atasözleri ile de dizi tarihinde önemli bir yere sahiptir.

“Anşante, monşante, krem şante mercidabık!”

erdal baggal

Erdal Bakkal (Leyla İle Mecnun)

Ne olay olursa olsun onun içinden çıkıp “baralarını” saymayı başaran mahalle bakkalı. Her fırsatta insanlara ders vermeye çalışan Erdal Bakkal mahallede de en fazla bedduaya maruz kalan kişi. “Her genç kızın rüyasında beyaz önlüklü bir bakkal yatar.” deyip video ile baş başa bırakıyoruz sizleri.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up