Bizimle İletişime Geçin

Diziler

Türk Dizilerinin En Güvenilmez 10 Efsane Karakteri

Türk dizi tarihinin en üçkağıtçı karakterleri.

Yayınlandı

tarihinde

sezai

Sezai (Kardeş Payı)

Sezai Usta nevi şahsına münhasır dişleri olan, para lafını duyunca diğerlerinin pek de önemli olmadığını söyleyen, üçkağıtçıdan ziyade gıcık eden bir karakter. Yine de bu listedeki yerini hak ediyor.

memnun

Memnun Bey (Kaygısızlar)

Çapkın ve yeterince korkak bir adamdır Memnun. Adıyla epey örtüşen bir karaktere sahip olan Memnun asker arkadaşına sırtını yaslayıp otuz altı çocuğu ve üç karısını geçindirecek zekaya ve hinliğe sahiptir. Para için satabilseydi ruhunu da satabilirdi.

Genis_Aile47233042

Koyu Bilal (Geniş Aile)

O üç kağıtçılığı para için değil Cevahir’in kendisinden önde olmaması için yapıyor. Çok zekice plan yapsa da rakibi de en az onun kadar üçkağıtçı.

selahattin

Selahattin (Yalan Dünya)

Alavere dalavere kelimesi tam olarak onu açıklıyor. Ailesinden gizli metres işleri metresinden gizli aile işleri. Demem o ki Selahattin’in işlerine akıl sır ermez.

İRFAN

Zabıta İrfan (Bir Demet Tiyatro)

Bisküvi hastası, Tombalak’ın baş belası. Tipik üçkağıtçı zabıta tiplemelerinin çok üzerinde bir karakter. İrfan tam bir üçkağıtçı.

şükrü

Şükrü (Zengin Kız Fakir Oğlan)

Napolyon’un felsefesinde bir adam”para para para!” ona para verip her işi yaptırabilirsiniz çoğu zaman kendi yapmaz ama o iş mutlaka yapılmış olur.

tak tak

Tak Tak Sedat (Bizimkiler)

Şeytana dahi pabucunu ters giydirecek nitelikte ultra üç kağıtçı efsane Tak Tak Sedat.

salih abi

Salih Abi (İşler Güçler)

O, başka bir ekol. Üçkağıtçılığı meslek edinmiş birisi. Ve bu meslek ona en çok yakışan şey.

cengiz

Cengiz (Ekmek Teknesi)

Ailenin yancısı, Kirli’nin dostu Cengiz. Ne işe elini atıysa berbat etmiş olsa da hiçbir zaman vazgeçmedi ve türlü oyunlarla bir şekilde yeni bir işe koşturdu. Cengiz ayrıca yanlış kullandığı deyim ve atasözleri ile de dizi tarihinde önemli bir yere sahiptir.

“Anşante, monşante, krem şante mercidabık!”

erdal baggal

Erdal Bakkal (Leyla İle Mecnun)

Ne olay olursa olsun onun içinden çıkıp “baralarını” saymayı başaran mahalle bakkalı. Her fırsatta insanlara ders vermeye çalışan Erdal Bakkal mahallede de en fazla bedduaya maruz kalan kişi. “Her genç kızın rüyasında beyaz önlüklü bir bakkal yatar.” deyip video ile baş başa bırakıyoruz sizleri.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diziler

Leyla ile Mecnun Çekimlerinden İlk Video Yayınlandı

Leyla ile Mecnun’un çekimleri başladı.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Bir zamanların en sevilen dizileri arasında yer alan “Leyla ile Mecnun”un EXXEN uyarlamasının çekimlerinden ilk video seyirilerin beğenisine sunuldu.

Oyuncu kadrosunda Ali Atay, Serkan Keskin, Osman Sonant, Ahmet Mümtaz Taylan, Cengiz Bozkurt, Köksal Engür ve Ege Tanman gibi isimlerin yer aldığı Leyla ile Mecnun‘nun EXXEN ile ekranlara döneceği açıklanmıştı. Prodüksiyonuna geçtiğimiz günlerde başlanan dizinin setinden ise ilk video yayınlandı.

EXXEN‘e devamı çekilecek olan Leyla ile Mecnun‘un Leylası olarak seyirci karşısına çıkacak isim ise geçtiğimiz gün Deniz Işın olarak duyurulmuştu. Işın, son olarak Sefirin Kızı ve Masumiyet gibi dizilerde yer alarak dikkat çekmişti. Burak Aksak‘ın senaristliğini üstlendiği dizinin önümüzdeki sezonda EXXEN‘de ekranlara gelmesi bekleniyor.

Okumaya Devam Et

Diziler

The Offer Dizisinin Oyuncu Kadrosu Genişliyor

Dizi, The Godfather filminin yapım sürecini anlatacak.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

The Offer

The Godfather filminin yapım sürecini ekranlara taşıyacak The Offer dizisinin oyuncu kadrosu genişliyor.

Gelmiş geçmiş en iyi mafya filmleri arasına adını üst sıralardan yazdıran The Godfather‘ın yapım aşamasını anlatan The Offer dizisi daha önce duyurulmuştu. Paramount+ tarafından çekilecek dizinin oyuncu kadrosu ise şekillenmeye başladı. Daha önce Miles Teller‘in Al Ruddy karakterine hayat vereceği duyurulan dizide Taller‘e Giovanni Ribisi, Colin Hanks ve Dan Fogler eşlik edecek.

Senaryosu Hunters dizisinin yapımcısı Nikki Toscano ve Michael Toklin tarafından kaleme alınan The Offer dizsininin pilot bölümü Dexter Fletcher tarafından yönetilecek. Merakla beklenen dizi, Albert S. Ruddy‘nin 1972 senesine dayanan filmin sahne arkasında yaşadığı deneyimlerine dayanıyor.

Okumaya Devam Et

Diziler

BluTV Yeni Dizisi “Saklı”yı Duyurdu

Dizi, The Affair’dan uyarlanacak.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Saklı

Türkiye’nin streaming platformu BluTV Hazar Ergüçlü, Defne Kayalar ve daha fazla başarılı ismi bir araya getirecek yeni dizisi “Saklı”yı duyurudu.

İçerikleriyle dikkat çeken BluTV yeni sezonunda iddialı bir dizi ile ekranlara gelmeye hazırlanıyor. İçerisinde yerli-yabancı onlarca dizi ve filmi barındıran platform, Showtime’ın beğenilen dizilerinden biri olan The Affair‘dan uyarlanacak. Yasak bir aşkı konu alan dizinin BluTV uyarlamasının adı Saklı olacak.

İstanbullu Gelin, Hayat Bilgisi ve Dila Hanım gibi dizileri kaleme alan Deniz Akçay, Saklı‘nın senaryosuna da imza atacak. Oyuncu kadrosunda Hazar Ergüçlü, Defne Kayalar, Fırat Çelik ve Ahmet Rıfat Şungar gibi isimlerin yer aldığı diziyi ise Ömür Atay yönetecek.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler