Türk Diasporası Medya Ödülleri Başvuru Süresi Uzaltıldı

Günün Haberi Türkiye

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığının (YTB) tarafınca düzenlenen “Türk Diasporası Medya Ödülleri”nin başvuru süresi uzatıldı.

Yurt dışında yaşayan ve medyaya ilgi duyan Türk gençlerini teşvik etmek amacıyla Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından düzenlenen Türk Diasporası Medya Ödülleri yarışmasının başvuru tarihi 18 Eylül‘e kadar uzatıldı.

YTB tarafından yapılan açıklamaya göre 17 Ağustos olarak belirlenen tarih yeni tip koronavirüs sebebiyle 18 Eylül tarihine kadar ertelendi.

Türk Diasporası Medya Ödülleri yarışması ile yurt dışında yaşayan Türk gençlerinin yeteneklerinin keşfedilmesi ve açığa çıkarılması amaçlanıyor.

Kısa film, senaryo, dosya haber, yeni medya ile fotoğraf kategorilerinde gerçekleştirilecek olan yarışmaya en az 7 yıldır yurt dışında ikamet etmiş, Türk kimliği ya da mavi kartı bulunan Türkler katılabiliyor. Yarışamaya başvurular ise basvuru.ytb.gov.tr adresinden gerçekleşiyor.

Kategorilere göre yarışmanın ödülleri ise şu şekilde:

  • Kısa Film 25 bin lira 
  • Senaryo 15 bin lira
  • Dosya haber 10 bin lira
  • Yeni Medya 10 bin lira
  • Fotoğraf 10 bin lira 

Yarışmada dereceye giren diğer çalışmalara ise 20 bin lira ile 5 bin lira arasında değişen ödüllere tabi tutulacak.

Yarışma boyunca her kategoride ilk 10’a girmeyi başaran toplam 50 aday, mesleğinde uzman isimlerin eğitimci olarak bulunduğu Diaspora Medya Akademisinde ders alma fırsatı yakalayacak.

Yarışmaya dair detaylı bilgi için www.ytb.gov.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up