Bizimle İletişime Geçin

Günün Haberi

Türk Diasporası Medya Ödülleri Başvuru Süresi Uzaltıldı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığının (YTB) tarafınca düzenlenen “Türk Diasporası Medya Ödülleri”nin başvuru süresi uzatıldı.

Yayınlandı

tarihinde

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığının (YTB) tarafınca düzenlenen “Türk Diasporası Medya Ödülleri”nin başvuru süresi uzatıldı.

Yurt dışında yaşayan ve medyaya ilgi duyan Türk gençlerini teşvik etmek amacıyla Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından düzenlenen Türk Diasporası Medya Ödülleri yarışmasının başvuru tarihi 18 Eylül‘e kadar uzatıldı.

YTB tarafından yapılan açıklamaya göre 17 Ağustos olarak belirlenen tarih yeni tip koronavirüs sebebiyle 18 Eylül tarihine kadar ertelendi.

Türk Diasporası Medya Ödülleri yarışması ile yurt dışında yaşayan Türk gençlerinin yeteneklerinin keşfedilmesi ve açığa çıkarılması amaçlanıyor.

Kısa film, senaryo, dosya haber, yeni medya ile fotoğraf kategorilerinde gerçekleştirilecek olan yarışmaya en az 7 yıldır yurt dışında ikamet etmiş, Türk kimliği ya da mavi kartı bulunan Türkler katılabiliyor. Yarışamaya başvurular ise basvuru.ytb.gov.tr adresinden gerçekleşiyor.

Kategorilere göre yarışmanın ödülleri ise şu şekilde:

  • Kısa Film 25 bin lira 
  • Senaryo 15 bin lira
  • Dosya haber 10 bin lira
  • Yeni Medya 10 bin lira
  • Fotoğraf 10 bin lira 

Yarışmada dereceye giren diğer çalışmalara ise 20 bin lira ile 5 bin lira arasında değişen ödüllere tabi tutulacak.

Yarışma boyunca her kategoride ilk 10’a girmeyi başaran toplam 50 aday, mesleğinde uzman isimlerin eğitimci olarak bulunduğu Diaspora Medya Akademisinde ders alma fırsatı yakalayacak.

Yarışmaya dair detaylı bilgi için www.ytb.gov.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günün Haberi

Çatlak İstanbul’da İlk Kez İstanbul Film Festivali’nde

Sarı Sıcak’ın yönetmeninden.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Çatlak

Fikret Reyhan’ın yazıp yönettiği Çatlak, İstanbul’da ilk kez 40. İstanbul Film Festivali’nde seyirciyle buluşuyor.

2017’de ödüllerle karşılanan ilk filmi Sarı Sıcak ile tanıdığımız yazar ve yönetmen Fikret Reyhan’ın yeni filmi Çatlak, İstanbul galasını Mayıs ayında İstanbul Film Festivali’nde yapıyor. Festivalin Ulusal Film Yarışması’nda Altın Lale için jüri karşısına çıkacak olan film, İstanbul’da ilk kez seyirciyle buluşacak.

Filmin görüntü yönetmenliğini ise, Sarı Sıcak filmindeki çalışmasıyla İstanbul, Lecce, Malatya ve Boğaziçi film festivallerinde En İyi Görüntü Yönetmeni seçilen Macaristanlı usta yönetmen Márton Miklauzic yapıyor. Yürütücü yapımcılığını Ragıp Türk’ün, uygulayıcı yapımcılığını ise Cansu Eskiocak’ın üstlendiği filmin yardımcı yönetmenliğini Serap Aydoğan, sanat yönetmenliğini Meral Aktan, ses tasarımı ve miksajını Serdar Öngören ve renklerini Jano Fekete yaptı.

İstanbul’da aynı binada birlikte yaşayan bir ailenin hikâyesini konu alan Çatlak, tek bir günde geçiyor ve geçmişte ödenmemiş bir borcun aile içinde yarattığı sarsıntıyı anlatıyor. Aynı ekonomik bağın içinde aile yapısının ekonomik ve ahlaki arka planını okumaya ve anlamaya çalışan filmin ensemble oyuncu kadrosunda Hakan Salınmış, Hakan Emre Ünal, Tuğçe Yolcu, Süreyya Kilimci, Giray Altınok, Elif Ürse, Mehmet Bilge Aslan, Gülçin Kültür Şahin, Süleyman Karaahmet, Görkem Mertsöz, Emir Ünver, Canan Atalay, Cihat Süvarioğlu ve Taha Bora Elkoca yer alıyor.

Okumaya Devam Et

Günün Haberi

Mads Mikkelsen Indiana Jones 5’ın Kadrosuna Dahil Oldu

Kadroya katılan farklı isimler de var.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Mads Mikkelsen

Mads Mikkelsen merakla beklenen Indiana Jones serisinin son filmi olacak Indiana Jones 5’ın oyuncu kadrosuna dahil oldu.

Indiana Jones serisininin merakla beklenen beşinci filminin oyuncu kadrosu genişlemeye devam ediyor. Mads Mikkelsen, dünya çapında yaklaşık 2 milyar $ hasılat elde eden film serisinin son bölümü olacak Indiana Jones 5‘ın oyuncu kadrosuna dahil oldu. Mads Mikkelsen‘ın son olarak başrolünde yer aldığı Another Round filmi ise en iyi yönetmen ve en iyi uluslararası film dahil olmak üzere iki farklı kategoride 93. Oscar adaylığı elde etmişti.

Yönetmen koltuğuna diğer dört filmden farklı olarak James Mangold oturacak. Serinin diğer filmlerini ise usta yönetmen Steven Spielberg yönetmişti. Spielberg‘in şimdi de filmin yapımında yer alması bekleniyor. Filmin yapımcılığını ise Kathleen Kennedy, Frank Marshall ve Simon Emanuel üstlenecek.

Konusuna dair detaylı bilgilerin verilmediği filmde Mads Mikkelsen‘a yine eski Indiana Jones filmlerinden tanıdığımız Harrison Ford ve Phoebe Waller-Bridge eşlik edecek.

Okumaya Devam Et

Film

Taika Waititi’nin Seslendirdiği Save Ralph Büyük İlgi Topladı

Filmin başrol tavşanını Taika Waititi seslendirdi.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Save Ralph

Taika Waititi, Zac Efron ve Ricky Gervais gibi usta kişiler tarafından seslendirilen Save Ralph kısa filmi sosyal medyada büyük ilgi topladı.

Humane Society International tarafından düzenlenen Save Ralph kampanyası dün ilk defa sosyal medya üzerinden paylaşıldı. Medyada büyük ses getiren Save Ralph kısa filmini seslendiren kadroda Taika Waititi, Zac Efron ve Ricky Gervais gibi usta isimler bulunuyor. Filmin başrol tavşanını ise Oscar’lı yönetmen, oyuncu Taika Waititi seslendirdi.

Yönetmenliğini ve senaristliğini Spencer Susser‘ın üstlendiği dört dakikalık kısa film, bilinçsiz bir şekilde zorla deney yapılan tavşan ailesini konu alıyor.

Okumaya Devam Et

Popüler