Tuba Büyüküstün’e Vatikan’dan Ödül

Dünya Genel

Vatikan, oyuncu Tuba Büyüküstün‘e ödül vereceğini açıkladı.

Açıklamada, Büyüküstün‘ün ödülü almasında oyunculuğunun yanında yardımseverliği ile de ön plana çıkmasının etkili olduğu kaydedildi.

tuba mülteci

Oynadığı dizi ve filmler Türkiye’nin ardından dünyada pek çok farklı ülkede yayınlanınca adı daha geniş çevrelerce duyulan Büyüküstün‘e Vatikan’dan En İyi Kadın Oyuncu ödülü geliyor. Uluslararası Giuseppe Sciacca Ödülleri kapsamında, Tuba Büyüküstün Vatikan’da 7 Kasım tarihinde düzenlenecek törende ödülünü alacak.

Giuseppe Sciacca Ödülleri, bilim ve sanat alanında rol model olarak örnek davranışlar sergileyen, 35 yaş altı başarılı kişilere veriliyor.

2004 yapımı Çemberimde Gül Oya dizisiyle ünlenen Tuba Büyüküstün, oyunculuğunun yanı sıra yer aldığı yardım kampanyalarıyla da dikkat çekiyor.

UNICEF tarafından İyi Niyet Elçisi seçilen Büyüküstün, 2014 yılında Suriyeli göçmen çocukların eğitimi konusunda çalışmalar yapmıştı.

Büyüküstün kendisi gibi oyuncu eşi Onur Saylak‘ın yönettiği, hikayesi mültecilik üzerine kurulu kısa filmi Orman‘da rol almıştı.

Ağustos ayında New York’taki Newfilmmakers Festivali‘nde prömiyerini  yapan Orman, ardından San Francisco’da Festival of Globe‘a, ve Adana’da Altın Koza Film Festivali‘ne

katıldı.

İlgili Haber

Ünlü Oyuncudan Mülteci Olmaya Dair Bir Film

————————————————————

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up