Tuba Büyüküstün Ödül İçin Roma’da

Dünya

Tuba Büyüküstün’e Vatikan’dan ödül!

Vatikan bünyesindeki en önemli kültürel etkinliklerden olan Uluslararası Giuseppe Sciacca Ödülleri’nin “Sinema ve Tiyatro” kategorisinde bu yıl Tuba Büyüküstün ödüle layık görüldü.

tuba

14 yıldan bu yana düzenlenen ve 1986 yılında genç yaşta dini bir bayramda paraşütünün açılmaması sonucu hayatını kaybeden mimarlık öğrencisi Giuseppe Sciacca’ya adanmış olan organizasyonda, “En İyi Kadın Oyuncu” ödülü Tuba Büyüküstün’e verildi. 2012 yılında aynı ödülü oyuncu Murat yıldırım alarak bu kategoride seçilen ilk Türk olmuştu.

Yeni filminde rol alacağı Ferzan Özpetek’in, Napoli’de yönettiği La Traviata operasını izlemek için hafta başında İtalya’ya giden Tuba Büyüküstün, Vatikan’daki ödül törenine de katıldı. Oyuncu ödül töreninde yoğun ilgiyle karşılaştı.

Ödülün gerekçesi, Büyüküstün’ün oyunculuğunun yanı sıra yardımseverliği ile de ön plana çıkması olarak açıklandı. Tuba Büyüküstün’ün yer aldığı birçok yapımın Türkiye sınırlarını aşıp, gösterildiği ülkelerde de başarı elde ettiği ve Suriyeli göçmen çocukların eğitimi konusunda yaptığı çalışmalardan ötürü 2014 yılında UNICEF tarafından ’İyi Niyet Elçisi’ seçildiği hatırlatıldı.

——————————————————————-

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up