TRT’den Yeni Bir Dönem Dizisi: Son Destan Bu Akşam Başlıyor

Diziler

TRT1 ilgi çekici projelerle gündeme gelmeye devam ediyor. Bir göç hikayesini ve sonrasında hayata tutunma çabalarını konu alan Son Destan dizisinin oyuncuları arasında Selçuk Yöntem de dikkat çekiyor. Yerle bir olan Yugoslavya’dan ailesi ile birlikte “Umut Ülkesi”ne gelen Destan’ın öyküsü bu akşam 8’de TRT1 ekranlarında olacak.

Selçuk Yöntem, Bülent İnal, Sedef Avcı, Fatih Artman, Ecem Çalık ve Ekin Türkmen gibi oyuncu kadrosu ile Yugoslavya’nın dağılması sonrasında ailesini ayakta tutma mücadelesi veren Destan ve hikayesi TRT1 ekranlarına geliyor. Toprak ağalarına karşı erdemlerine bağlı olarak mücadele vermeye çalışan bir muhacirin öyküsüdür Son Destan.

SON DESTAN DİZİSİNİN HİKAYESİ

Destanın misyonu, bir taraftan dağılan ailesini birleştirmek, diğer taraftan ise erdemleri ile birlikte ağalık düzenine meydan okumaktır. Aile fertleri ile olan imtihanının bitmek bilmediği dizide bir de düşmanının kızının kendisine aşık olması ile kahramanımızın mücadelesi daha da çetin bir vaziyet almıştır. İkinci dünya savaşının sonlarında yazılması gereken bir son destan kalmıştır. Son Destan ilk bölümü ile Salı akşamı TRT1 ekranlarına geliyor.

Dizide Kim Kimdir?

Bülent İnal (Destan), Sedef Avcı (Nergis), Selçuk Yöntem (Yavuz), Fatih Artman (Halit) Ecem Çalık (Şahsine), Ekin Türkmen (Selvi)

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up