TRT Sinemayı Eve Getiriyor

Türkiye

TRT’nin Türk sinemasına yeni bir soluk getiren TRT TV Filmleri projesi kapsamında çekilen 33 film 5 Mayıs Perşembe gününden itibaren her Perşembe günü saat 20.00’de TRT 1 kanalında “TRT Ev Sineması” adında özel bir sinema kuşağında izleyicilerle buluşacak.
051072

TRT TV Filmleri projesine duyuru sonrasında toplam 864 senaryo başvurusu yapıldı. Bunlardan 599’u değerlendirmeye uygun bulundu. İkinci aşamada alanında uzman, bağımsız senarist ve dramaturglardan oluşan bir değerlendirme kurulu bu 599 senaryoyu tek tek ele aldı.
Bunların içinden komedi, drama, fantastik ve benzeri 12 farklı türde 33 senaryo yapıma uygun bulunarak seçildi. Senaryo yazarları arasında sinema profesyonelleri olduğu gibi, gençler, öğrenciler ya da bambaşka mesleki alanlardan gelen insanlar da bulunuyor.

Cg9hEU2WkAAMfaJ

2015 yılında ise, Türkiye’nin dört bir yanında film setleri kuruldu; Türkiye film endüstrisinin tüm paydaşları, yapımcısından yönetmenine, oyuncusundan teknisyenine sahadaydı. 33 film çekildi ve gösterime hazır hale getirildi.

TRT Ev Sineması’nın ilk filmi: “Saruhan: İhanet Yarası”
TRT 1 kanalında yayınlanacak özel sinema kuşağı TRT Ev Sineması’nda 5 Mayıs Perşembe akşamı saat 20.00’de ilk olarak tarihi polisiye türü “Saruhan: İhanet Yarası” filmi yayınlanacak.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up