TRT Ev Sinemasında Sıra Son Takla’da

TV'de Sinema
Perşembe günlerinin vazgeçilmezi haline gelen TRT ev sinemalarının bu haftaki filmi Son takla; 90’lı yılların ortalarında, Trabzonspor’da top oynayan, Trabzonlu hırçın bir genç olan Cemil’in hayatını konu alıyor.

Trabzonspor’dan sonra Beşiktaş’a transfer olan Cemil eski sevgili Zeynep dahil bir çok kişiyi geride bırakmıştır. Ve 20 sene memleketine geri dönmememiştir.
9
Artık 40’lı yaşlarında olan Cemil, babasının kalp krizi geçirdiğini duyunca istemese de Trabzon’a dönmek zorunda kalır. Ancak geç kalmıştır ve babası çoktan vefat etmiştir. Hemen İstanbul’a geri dönmek isteyen Cemil Babasının vasiyetini öğrenir ve babasının çalıştırdığı amatör kasaba takımının başına geçer. Bitime 3 hafta kala şampiyonluğa giden yolda eski hatalarından dolayı zorluklar yaşar ama o azmetmiştir ve asla vazgeçmeyecektir.
Yönetmen ve yapımcılığını Volkan Özgümüş, senaristliğini ise Kerem Oğuz Evrandır üstleniyor. Cemil karakterini ise Osman Sonant canlandırıyor.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up