TRT Ev Sinemasında Sıra ‘Ekisporter’in

TV'de Sinema

33 filmlik TRT Ev Sineması maratonu geçtiğimiz hafta Saruhan ile başladı. Maratonun ikinci adımı; Can Yücel Metin, Umut Tanyolu, Emin Olcay, Çiçek Dilligil ve Mehmet Özgür’ün başrollerini paylaştığı Ekisporter.

ekisporter

Film, bu akşam 8’de TRT1’de yayınlanacak. Muğla’da çekilen kara komedi türündeki filmin yönetmeni Kamil Uçar, senaryosu ise Oğuzhan Uçar’a ait.

Filmin konusu ise şöyle: ‘Ekisporter’, başarılı ve herkes tarafından takdir gören mobilya ustası Turan Usta’nın, değişen piyasa koşulları gereğince kabuklarını kırıp büyüyerek ihracat yapmak istemesi amacıyla girdiği yolda yaşadığı zorlu süreci anlatıyor. Exporter’in ne anlama geldiğini bile bilmeyen Turan Usta’nın bu isteği kötü niyetli kişiler tarafından kullanılıyor. Günümüzde geçen ve gerçek bir öyküden yola çıkılarak senaryolaştırılan ‘Ekisporter’da Turan Usta’nın aile fertleri ile yaşadığı zorluklar ve piyasa karşı verdiği büyük mücadele gözler önüne seriliyor. Turan Usta’nın Ekisporter olma macerasında ona kalfası Zati ve akıl hocası Fuat eşlik ediyor.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up