TRT Ev Sineması’nda Sıra ‘Bir Gün Bir Çocuk’ta

Türkiye

TRT’nin, televizyon ile sinemayı buluşturan iddialı ve uzun soluklu projesi TRT Ev Sineması devam ediyor! Perşembe akşamları seyircilerine sinema keyfini doya doya yaşatan programın bu durağında ise Sinan Sertel’in ilk uzun metraj filmi Bir Gün Bir Çocuk yer alıyor.

Taşrada yer alan bir sevgi evinde geçen sıcak bir hikaye vaat eden “Bir Gün Bir Çocuk”un konusu özetle şöyle:

Mete başarılı ve zengin bir pedagogdur. Hayattan hiç zevk alamamaktadır. Aslı ile yedi yıldır evli oldukları halde çocukları yoktur. Aslı, anne olmak istemektedir, Mete ise istememektedir. Aralarında bu konu ciddi bir problemdir. Bu yüzden hep kavga etmektedirler. Mete’nin babası da torun istemektedir. Mete’nin, babasıyla da arası bozuktur. Hasta babası ile devamlı olarak eşi Aslı ilgilenmektedir.

Mete doktora tezini tamamlamak için, zorunlu olarak taşrada bir Sevgi Evi’ne gitmek zorunda kalır. Maddi manada her şeyi olmasına rağmen mutlu olamayan Mete, Sevgi Evi’nde hiçbir şeyleri olmamasına rağmen mutlu olan çocuklar ile karşılaşır. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

Bir Gün Bir Çocuk‘un yönetmen koltuğunda, filmin senaryosunu da üstlenen Sinan Sertel oturuyor. Filmin yapımcılığını Turgay Şahin üstlenirken, başrollerde ise Cemil Büyükdöğerli, Mehmet Usta, Denizhan Akbaba, Veysi Aslan ve Çağan Efe Ak boy gösteriyor. Filmin geniş oyuncu kadrosunda ise çoğu çocuk oyuncu olmak üzere Mehmet Acar, Ahmet Harun Şimşek, Burak Oruç, Yiğitalp Karadayı, Oğulcan Aşıkoğlu, Helin Melike Çal, Renan Karagözoğlu, Halit Karaata gibi isimler yer alıyor.

Bir Gün Bir Çocuk bu akşam saat 20:00’da TRT ekranlarında!

Filmin yönetmeni ile yapılmış kısa bir röportaj için tıklayın.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up