TRT Destekli Belgesel Honeyland’e 2 Dalda Oscar Adaylığı

Genel Hollywood
92 Oscar Ödülleri için adaylar açıklandı. TRT destekli Makedonya yapımı belgesel Honeyland, Akademi (Oscar) Ödülleri için 2 dalda aday gösterildi.

2017’de Saraybosna Film Festivali Work In Progress kategorisinde TRT Ödülü alan Honeyland Akademi (Oscar) Ödülleri’nde “Yabancı Dilde En İyi Film” ve “En İyi UzunMetrajlı Belgesel” ödüllerine aday gösterildi.

TRT ödüllü Honeyland, Kuzey Makedonya’nın bir köyünde arıcılıkla uğraşan Hatidze’nin hayatını anlatıyor. Filmde Hatidze ve annesi yanlarına göçebe arıcıların taşınmasıyla bozulan düzenlerini yeniden sağlamak için mücadele veriyor. Tamara Kotevska and Ljubomir Stefanov’un yönetmenliğini yaptıkları Honeyland’in çekimleri 3 yıldan uzun bir sürdü.

Honeyland, başta Sundance Film Festivali olmak üzere, dünyanın prestijli festivallerinde önemli ödüller kazandı. Honeyland “Yabancı Dilde En İyi Film” kategorisinde Güney Kore’den Parazit, İspanya’dan Acıve Zafer, Fransa’dan Sefiller ve Polonya’dan Corpus Christi ile yarışacak. “En İyi Uzun Metrajlı Belgesel” kategorisinde ise American Factory, The Cave, The Edge of Democracy ve For Sama yarışacak diğer adaylar.

92 Oscar Ödülleri 9 Şubat Pazar gecesi düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak. Honeyland yakında TRT ekranlarında izleyiciyle buluşacak.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up