Bizimle İletişime Geçin

Çocuk

TRT Çocuk’tan İstiklâl Marşı’nın Kabulünün 100. Yılına Özel İçerik

Rafadan Tayfa’dan özel bölüm!

Yayınlandı

tarihinde

TRT Çocuk’tan İstiklâl Marşı’nın Kabulünün 100. Yılına Özel İçerik

Önemli günlerde çocukları özel içeriklerle buluşturan TRT Çocuk, İstiklâl Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Âkif Ersoy’u Anma Günü için de Rafadan Tayfa’nın özel bölümünü ekrana getiriyor.

TRT Çocuk, kültürel ve tarihsel değerleri gelecek nesillere aktarmayı sürdürüyor. Kanalın sevilen çizgi filmlerinden Rafadan Tayfa, İstiklâl Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Âkif Ersoy’u Anma Günü özel bölümüyle ekrana gelecek.  Büyük bir hassasiyetle hazırlanan çizgi film, 12 Mart Cuma günü 10.40, 15.30 ve 18.55’te TRT Çocuk’ta yayınlanacak.

İstanbul sokaklarının güzelliklerini ve samimiyetini ekranlara taşıyan Rafadan Tayfa, bu kez de tarihin perdesini aralayıp İstiklâl Marşı’nın mısralarında anlatılmak istenenleri çözmeye çalışacak. İstiklâl Marşı’nı yalnızca ezbere bilmenin yeterli olmayacağını ve anlamını da öğrenmek gerektiğini düşünen Akın, Kamil, Hayri ve Mert her bir dizenin manasını çözmeye koyulup tarihi bir yolculuğa çıkacaklar.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çocuk

TRT Çocuk’tan Engelsiz Yayıncılıkta Öncü Bir Adım Daha

Haberin Olsun bugünden itibaren işaret dili tercümesiyle yayınlayacak.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

TRT Çocuk’tan Engelsiz Yayıncılıkta Öncü Bir Adım Daha

TRT Çocuk, engelsiz yayıncılıktaki çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Daha önce işitme engelli çocuklar için ayrıntılı alt yazı seçeneğini sunan kanal, bugünden itibaren Haberin Olsun programını işaret dili tercümesiyle yayınlayacak.

Yayın hayatına başladığı ilk günden bu yana her çocuğa seslenmeyi amaçlayan TRT Çocuk, bu hedef doğrultusunda içeriklerine bir yeniliği daha ekledi. Kanalın sevilen programlarından Haberin Olsun, bugünden itibaren işaret dili tercümesiyle ekrana gelecek. Dezavantajlı çocukların izleyebileceği içeriklerin çeşitliliğini artırma yönündeki çalışmalarını sürdüren kanal, bu akşam 20.00’den itibaren Haberin Olsun programını işaret dili çevirisiyle yayınlayacak.

Erişilebilirliğini artırmak için önemli adımlar atan TRT Çocuk, yakın zamanda da çizgi dizilerine ayrıntılı alt yazı seçeneğini ekledi. Ayrıntılı alt yazı yöntemiyle işitme engelli çocuklar için Elif ve Arkadaşları, Aslan, Rafadan Tayfa, İbi ve Nasreddin Hoca: Zaman Yolcusu gibi sevilen çizgi filmler, hedef kitlesine uygun olan alt yazı seçeneği ile izleyicilerle buluşturuldu.

Okumaya Devam Et

Çocuk

Zatonya Yakında Disney Channel’da

Disney Channel için özel olarak hazırlanan ilk yerli çizgi film!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Yaşadığı zamanın çok ötesinde icatlar bulan, hayal dünyası oldukça geniş, ilginç bir mucit olan Sırrı Usta’nın maceralarını konu alan Zatonya, yakında Disney Channel’da başlıyor.

Disney Channel için özel olarak hazırlanan ilk yerli çizgi film olan Zatonya yakında başlıyor. Çizgi filmin yapımcılığını ve yönetmenliğini daha önce Kuklalı Köşk serisinden de tanıdığımız Mustafa H. Öztürk üstleniyor. Fiyaka Fil ise çok yakında başlayacak çizgi filmin yapımcı şirketi olarak projede yer alıyor.

Tarih öncesi bilinmeyen bir zaman diliminde hayatı kolaylaştırmak için her bölüm yeni buluşlar icat eden mucit Sırrı Usta, elindeki olanaklar ile hayal gücünü birleştirerek çalışmalarını sürdürüyor. Dönemin en bilgin ve çılgın insanı olan Sırrı Usta’nın Zatonya Uygarlığı için yaptığı özel icat ve keşif çalışmaları esnasında başından geçen absürt ve komik serüvenlerin ekranlara geleceği çizgi dizide izleyiciler bilimin eğlenceli yüzüyle buluşuyor. Sırrı’nın en büyük rakibi Fikrisiz Fikri ile çekişmeleri , Binnur Teyze, Macide, Sacide ve devekuşu Miskin ile yaşadıkları komik maceralar, anne tarafından Kayserili olan Lidyalı Emmi ile ticaretin incelikleri, hepsi ve daha fazlası 7 den 77 ye herkesin en büyük eğlencesi olacak.

Milyonlarca yıl öncesindeki maceraların günümüz dünyasındaki benzerliklerle işlendiği merakla beklenen Zatonya, ünlü radyocu ve oyuncu Kadir Çöpdemir, tiyatro sanatçısı ve oyuncu Ali İhsan Bozdemir gibi isimlerin seslendirmesiyle çok yakında, uydudan her zaman şifresiz yayınlanan, aile eğlencesinin adresi Disney Channel’da.

Okumaya Devam Et

Çocuk

Antonio Banderas Shrek’i Seslendirecek

Puss in Boots’un devam filminden ilk detaylar.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Antonio Banderas

Dünyaca ünlü oyuncu Antonio Banderas Puss in Boots’un devam filminde Shrek’i seslendirecek.

Shrek filmine spin-off olarak çekilen ve 2013 yılında seyirciyle buluşan Puss in Boots‘un devam filminden detaylar gelmeye başladı. Daha önce Desperado, The Skin I Live In ve Pain and Glory gibi sevilen filmlerde başrolü üstlenmiş Antonio Banderas, merakla beklenen Puss in Boots‘un devam filminde Shrek karakterini seslendirecek.

Antonio Banderas Shrek'i Seslendirecek

Rejisör koltuğuna The Croods: New Age filminin yönetmenliğini üstlenmiş Joel Crawford‘ın oturacağı filmin adı, Puss in Boots: The Last Wish olacak. Film, sekiz canını umursamazca harcamış kedinin son canını yitirmeden çıktığı macerasını konu alacak. Film, 23 Eylül 2022 tarihine vizyon planı yapıyor.

Okumaya Devam Et

Popüler