TRT Belgesel Ödülleri’ne Son Başvuru 28 Nisan

Etkinlikler Türkiye
TRT Belgesel Ödülleri’ne Son Başvuru 28 Nisan

TRT, 2009 yılından bu yana düzenlenmekte olduğu TRT Belgesel Ödülleri’nin 9’uncu yılında bir ilke daha imza atıyor ve fikir aşamasındaki belgesel film projelere destek sağlıyor.

Kamu yayıncılığını ilke edinen TRT, belgesel yapımını desteklemek ve teşvik etmek amacıyla, 9. Uluslararası TRT Belgesel Ödülleri kapsamında uygun görülen iki belgesel film projesini ödüllendirecek. Desteklenecek belgesel film projeleri hayata geçirilerek, bir sonraki yıl düzenlenecek olan ve gördüğü yoğun ilgiyle belgesel alanında ülkemizin en prestijli film festivali sayılan TRT Belgesel Günleri’nde gösterime girecek. Filmler ayrıca TRT Belgesel kanalında da yayınlanma fırsatı bulacak ve uluslararası festivallerde yer bulması için teşvik edilecek.

9. TRT Belgesel Ödülleri’ne bu yıl Dominik Cumhuriyeti’nden Rusya’ya, Mısır’dan Çin Halk Cumhuriyeti’ne, Kanada’dan Japonya’ya 78 ülkeden 677 başvuru yapıldı. Her geçen yıl kendi rekorunu kıran TRT Belgesel Ödülleri kültür ve sanat dünyamıza katkı sağlamaya devam ediyor.

Proje Destek Yarışmasının kazananları 15 Mayıs 2017 Pazartesi gecesi düzenlenecek olan galada ilan edilecek. Dünyanın dört bir yanından gelen yönetmenler, sektör temsilcileri, basın mensupları ve özel davetlilerin katılacağı gala, TRT TV kanallarından canlı yayınlanacak.

9. TRT Belgesel Ödülleri Proje Destek Yarışmasına başvurular için son tarih 28 Nisan 2017.

Yarışmaya başvuru ve ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up