Bizimle İletişime Geçin

TV

TRT 23 Nisan’ı Özel Etkinliklerle Kutluyor

23 Nisan TRT ekranlarında kutlanacak!

Yayınlandı

tarihinde

TRT

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı ekranlarında bir şölene çevirmeyi hedefleyen TRT, bu yıl evlerinde kutlayacak çocuklar için birçok sürpriz ve özel içerikler hazırladı.

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı her yıl uluslararası katılımlarla kutlayan TRT, bu sene de özel içerikleriyle 23 Nisan coşkusu yaşatacak. Bayramı her yıl okullarında kutlayan çocuklar, pandemi nedeniyle evde olsalar da TRT ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı yine büyük bir heyecan ve coşkuyla kutlayacak.

TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği’nin 42 yıllık serüveni ekrana gelecek

TRT’nin 42 yıldır düzenlediği şenlik yayınlarının binlerce saatlik yayın bantları incelenerek en özel ve coşkulu sahnelerden oluşan bir kolaj yayını hazırlandı. Büyük küçük herkesin anılarında silinmez güzel izleri olan 23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenliği’nde bu yıl, 42 yıllık serüvende nostaljik bir yolculuk yaşanacak. “Bugün 23 Nisan” özel yayını yarın 14.30’da TRT 1’de izleyiciyle buluşacak.

TRT Çocuk 23 Nisan’da dopdolu

Çocuklar için 23 Nisan’dan itibaren özel yapım ve yeni bölümleri ekrana getirecek olan TRT Çocuk, birçok özel klip, yayın ve programı ekranlara getirecek. İlk kez çocuklarla buluşacak olan Z Takımı her hafta sonu saat 11.55, 16.00 ve 19.25’te, Kız Kulesi Masalları her hafta sonu 21.15’te, Max ve Maestro ise haftanın her günü 17.40 ve 20.25’te ekrana gelecek. Kanalın ilgiyle izlenen yapımlarından Yade Yade haftanın her günü 10.15’te, Niloya da haftanın her günü 09.35’te yeni bölümleriyle 23 Nisan’dan itibaren yayında olacak.

Ayrıca Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın bünyesindeki akrobasi ekipleri Türk Yıldızları ve SOLOTÜRK, çocuklar için özel bir uçuş gerçekleştirdi. Bu özel gösteri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda ilk kez TRT Çocuk’ta yayınlanacak. Gökyüzünü kırmızı beyaza boyayan Türk Yıldızları ve gövdesindeki ay yıldız deseni ile çocukların kahramanı olan SOLOTÜRK’ün özel gösterileri yarın 14.20’den itibaren ekranda olacak.

TRT 2’de Mozart’la 23 Nisan Coşkusu

Sanat hayatı ile çocuklara ilham olabilecek müziğin dahi çocuğu Wolfgang Amadeus Mozart’ın eserleri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrası tarafından seslendirilecek. Çocuklar özelinde tüm müzikseverlerin ilgisine sunulacak olan Küçük Dahi Çocuk Mozart konseri, yarın saat 19.00’da TRT 2’den canlı yayınlanacak.

TRT Müzik’ten 23 Nisan’a özel konserler

TRT Müzik, birbirinden özel iki konseri 23 Nisan’da ekranlara getirecek. Ankara Radyosu Çocuk Korosu’nun 23 Nisan’a özel konseri saat 13.30’da, 1500 çocuğun Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ile aynı sahneyi paylaştığı 23 Nisan özel konseri ise saat 18.15’te müzikseverlerle buluşacak.

TRT EBA’dan 23 Nisan hediyesi

Ekranların yeni nesil yarışma programı Uzaktan Erişim TRT EBA 23 Nisan’dan itibaren TRT EBA kanallarında olacak. Seda Çavdar’ın sunuculuğunu yaptığı yarışmada, yarışmacılar internet bağlantısı aracılığıyla yarışmaya katılacak, aynı zamanda Tozkoparan dizisinden ünlü çocuk oyuncular da yarışmacılara eşlik edip onlara destek olacak. Uzaktan Erişim EBA, ilk bölümüyle yarın saat 20.00’de TRT EBA İlkokul, saat 21.00’de ise TRT EBA Ortaokul ekranlarında olacak.

TRT Haber’de ise sabah Canan Yener Reçber tarafından sunulacak 23 Nisan Özel Yayını 09.00-11.00 saatleri arasında canlı olarak ekrana gelecek. Ayrıca gün içerisinde Anıtkabir’den de canlı yayın bağlantıları yapılacak.

TRT Radyoları 23 Nisan’a hazır

Ulusal ve bölgesel yayın yapan bütün TRT Radyoları bu yıl da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı coşkuyla kutlayacak. Bu kapsamda bütün radyo kanalları gün boyunca hazırlayacakları içerikleri günün önem ve anlamına uygun söz ve müziklerden oluşturacak.

TRT Radyo-1’de gün boyu özel isimlerden oluşan konuklarla 23 Nisan’ın önemi ve çocukların evrensel hakları gibi konulara değinilecek. Radyo-3, TRT Türkü ve TRT Nağme kanallarında, Çok Sesli Müzikler, Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği Çocuk Korosu üyelerinin katılımıyla 23 Nisan’a özel programlar gerçekleştirilecek. TRT FM ise gün boyu hem müzik içeriklerini hem de dinleyicilerle sohbet konularını günün önem ve anlamına uygun olarak planlayacak.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TV

TRT’nin Merakla Beklenen “Hz. Mevlâna” Dizisi Sete Çıktı

Hz. Mevlâna’yı Bülent İnal canlandıracak!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Birbirinden iddialı dizileri izleyiciyle buluşturan TRT, tarihimizde iz bırakan isimlerin hikâyelerini ekranlara taşımaya devam ediyor. Mevlâna Celaleddin-i Rumi’nin hayatını anlatan “Hz. Mevlâna” dizisi uzun bir hazırlık aşamasından sonra sete çıktı. Dizi çok yakında TRT’de izleyiciyle buluşacak.

Çekimleri TRT Uluslararası Konya Film Platoları’nda gerçekleştirilen TRT’nin “Hz. Mevlâna” dizisinde iki yıl süren hazırlık aşamasının ardından çekimler başladı. Dizide Mevlâna Celaleddin-i Rumi’yi Bülent İnal canlandıracak.

Çekimler “TRT Uluslararası Konya Film Platoları”nda başladı

“Hz. Mevlâna” dizisi için 50 dönümlük alana 13. Yüzyıl Selçuklu Konya’sının dış ve iç suru inşa edildi. Dış sur içerisinde bulunan 88 yapıdan 35’i; aktar, bakkal, kumaşçı, sepetçi, nalbant, testici, çarıkçı, derici, kalaycı, bakırcı gibi zanaatkârların dükkanlarından oluşuyor.

Ayrıca 37 adet ev, 4 adet kümbet, 3 adet cami, 1 adet kilise, 2 adet han, 1 adet aşevi, 1 adet hamam, 4 adet konak bulunuyor. Yine, Hz. Mevlâna’nın medrese ve dergâhının olduğu yerler de dış surun içerisinde yer alıyor. İç surun içerisinde ise giriş surları, Selçuklu Devleti Sarayı, saray surları, rasathane ve Alâeddin Camii bulunuyor.

Hz. Mevlâna’yı Bülent İnal canlandıracak

“Hz. Mevlâna” dizisinde Mevlâna Celaleddin-i Rumi’yi Bülent İnal canlandıracak. Diğer önemli rolleri ise Kaan Yıldırım, Ahu Türkpençe, İlker Aksum, Ushan Çakır, Levent Can, Devrim Özkan, Burç Kümbetlioğlu, Mert Turak, Erdal Yıldız, Yusuf Çim, Mert Karabulut, Turgay Aydın, Can Nergis, Semra Dinçer, Baki Davrak, Burak Can, Gizem Aydın, Muhammet Emre Kaya, Musa Evren, Betigül Ceylan ve Haluk Piyes gibi birbirinden önemli isimler üstleniyor.

Yapımcılığını Ahmet Okur ve Kerim Ayyıldız, yönetmenliğini Can Ulkay’ın üstlendiği dizinin görüntü yönetmenliğini ise ünlü görüntü yönetmeni İtalyan Cesare Danese yapıyor. Dizinin senaryosunu ise Venedik Film Festivali’nde “Geleceğin Aslanı” ödülünün sahibi Ali Aydın kaleme alıyor.

Mevlâna Celaleddin-i Rumi’nin hayatının anlatılacağı dizi çok yakında TRT’de izleyiciyle buluşacak.

Okumaya Devam Et

TV'de Sinema

Bu Akşam Televizyonda Hangi Filmler Var?

24 Eylül 2021 Perşembe akşamı televizyon filmleri.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

24 Eylül 2021 Perşembe akşamı televizyon filmleri.

Pan – Beyaz TV Saat: 19.30 ve 23.30

Bir yetimhanede yaşayan Peter, bir gün bir uçan gemi tarafından kaçırılır ve türlü zorluklar sonrasında kendisini Neverland adında büyülü bir dünyada bulur.

Eyvah Eyvah 3 – Star TV Saat: 20.00 ve 22.30

Büyük aşkı Müjgan’la evlenen Geyiklili klarnetçi Hüseyin Badem için hayat zorlaşmıştır. Ailesine bakabilmek için her fırsatı değerlendirmekte, hatta geceleri yörenin izbe pavyonlarında bile klarnetini çalmaktadır. Can dostu, ablası Firuzan ise hayatına İstanbul’da devam etmektedir ve gün geçtikçe daha meşhur olmaktadır. Hüseyin için Firuzan artık televizyonda seyredebildiği ve özlediği eski tatlı bir hatıradır sanki… Ama ayrı şehirlerde ayrı hikayeler yaşayan bu insanların ortak bir yönü vardır. Bunu kendileri bilmeseler de feleğin çemberinden geçmek üzerelerdir.

Tehlikeli Bölge (District 13) – Beyaz TV Saat: 21.30

Paris, 2010… Şehrin arka sokakları gittikçe karanlık ve daha tehlikeli hale gelmiştir. Hükümette, varoşların bulunduğu bu bölgelere duvarlar örmüştür. Çete kavgaları iyice kızışmıştır… Damien ve Leito, şehrin gizli servisi olaya el atmadan önce 5 gangster tarafından kontrol edilen belalı bölgeye barış getirebilmek için 13. bölgeye geri dönerler.

Umut Mektupları (Letters of Hope) – TRT 2 Saat: 22.00

Polis olmak isteyen on altı yaşındaki Jeremiah’ın babası ile yaşadığı çatışmayı anlatan Güney Afrika yapımı “Letters of Hope” (Umut Mektupları), bu akşam 22.00’de TV’de ilk kez TRT 2’de.

Okumaya Devam Et

TV'de Sinema

Bu Akşam Televizyonda Hangi Filmler Var?

23 Eylül 2021 Perşembe akşamı televizyon filmleri.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

23 Eylül 2021 Perşembe akşamı televizyon filmleri.

Kuzey Operasyonu (Operation Chromite) – Beyaz TV Saat: 19.30

Amerikalı General Douglas MacArthur, sekiz Kore İrtibat Bürosu üyesini X-Ray Operasyonu adında çok gizli bir görev için Kuzey Kore’ye gönderir. Bu aslında CIA ve askeri birliklerin birlikte yürüttükleri bir görevin paravanıdır.

7. Koğuştaki Mucize – FOX Saat: 20.00

1983 yılında bir Ege kasabasında küçük bir kız ölür. Ölen küçük kız sıkıyönetim komutanının kızıdır ve onun ölümünün sorumlusu olarak babaannesi ile yaşayan ve 7 yaşında bir kızı olan Memo görülür. Memo, her ne kadar suçsuz olduğunu anlatsa da kimse ona inanmaz. İdam cezasına çarptırılan Memo’nun yakınları adaletin sağlanması için uğraşırken, Memo ve kızı Ova’nın tek istediği birbirlerine kavuşabilmektir. Memo, bir mucize gerçekleşip idam cezasından kurtulabilecek midir?

Bal Ülkesi (Honeyland) – TRT 2 Saat: 22.00

“Honeyland” (Bal Ülkesi), Kuzey Makedonya’da geçimini arıcılıkla sağlayan Hatice Muratova’nın hikayesini konu ediniyor. Yabancı Dilde En İyi Film ve En İyi Belgesel dallarında Oscar’a aday olan TRT destekli yapım, 22.00’de TRT 2’de.

Yeniden Doğuş (Incarnation) – Beyaz TV Saat: 21.30

Covek, bilinmeyen bir şehrin meydanında tekrar tekrar uyanır. Her defasında 4 maskeli suikastçiden kaçmaya çalışır. Bitmek bilmeyen kovalamaca sayesinde hem kendi kimliğini hem de bunu ona kimin yaptığını bulmaya çalışır.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler