TRT 2 Yeniden Açılıyor

Türkiye
TRT 2 Yeniden Açılıyor

TRT‘nin efsane kültür sanat kanalı TRT 2 yeniden açılıyor. Müjdeli haberi TRT Genel Müdürü Eren 5. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali‘nde düzenlenen söyleşide verdi.

TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, 2010’da yayın formatı ve adı değiştirilen TRT 2‘nin yeniden açılacağı müjdesini verdi. Eren: “Özellikle tematik kanal hareketlenmesiyle TRT de tematik kanallara yöneldi. 2018’de ‘TRT 2’ adıyla açacağımız kültür içerikli kanalımızda da festival kuşakları, filmler, kültür sanat programları yayınlanacak” dedi.

İbrahim Eren, TRT’nin 50. yaşını seneye kutlayacaklarını belirtti ve ekledi: “2008’le birlikte TRT’nin kanal sayısı daha da artmaya başladı. Özellikle tematik kanal hareketlenmesiyle TRT de tematik kanallara yöneldi. TRT World ile dünyanın her yerine ulaşıyoruz. 2018’de ‘TRT 2’ adıyla açacağımız kültür içerikli kanalımızda da festival kuşakları, filmler, kültür sanat programları gibi işler yayınlanacak.” diye konuştu.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up