Bizimle İletişime Geçin

TV

TRT, 15 Temmuz’un 5’inci Yılına Özel Yayınlarıyla FETÖ’nün Gerçek Yüzünü Bir Kez Daha Gün Yüzüne Çıkarıyor

TRT’den 15 Temmuz özel içerikler!

Yayınlandı

tarihinde

TRT, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 5’inci yıl dönümünde televizyon ve radyo kanallarında yayımlayacağı özel içerikleriyle bedenlerini siper eden kahraman şehit ve gazileri anarken, vatanımızın bütünlüğüne, milletin iradesine göz diken ihanet şebekesi FETÖ’nün maskesini bir kez daha indiriyor.

FETÖ tarafından 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilen hain darbe girişiminin 5’inci yıl dönümünde, TRT’nin televizyon ve radyo kanallarındaki özel yayınlarıyla 15 Temmuz’da destan yazan kahramanlar anılacak.

“Mahrem” bu akşam TRT 1’de başlıyor

FETÖ’nün karanlık mahrem yapılanmasını, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) sızma faaliyetlerini ve 15 Temmuz hain darbe girişimine giden süreçteki bilinmeyenleri anlatan ve 10 bölümden oluşan “Mahrem” belgeseli, ilk iki bölümüyle bu akşam, üç ve dördüncü bölümüyle ise 15 Temmuz’da saat 20.00’de TRT 1’de ekrana gelecek.

Destanın yazıldığı gecenin tanıkları TRT 2’de

TRT 2’de saat 20.00’de yayımlanacak “Benim Şehrim Benim Ülkem” programında, İstanbul’da yaşayan genç bir kadının darbe girişimi sırasında yaşadıkları kendi telefonuyla çektiği görüntülerle ekrana gelecek. Saat 20.45’te yayınlanacak “Yeryüzleri” programının konuğu ise 15 Temmuz destanını o geceye tanıklık ederek yaptığı resimlerle görselleştiren ressam-çizer Şafak Tavkul olacak.

TRT Belgesel’den özel yapımlar

15 Temmuz’a özel olarak hazırlanan TRT yapımı “Bir Hilal Uğruna 15 Temmuz Kahramanları” belgeseli saat 12.00 ve 16.00’da TRT Belgesel’de ekrana gelecek. 15 Temmuz’da şehit düşen Serhat Önder’in tarihe geçen kahramanlık öyküsü saat 19.05’te ekrana gelecek “Korkma Oğlum” isimli belgeselde anlatılacak. Hain darbe girişiminde yaşanan olaylar ve milletin kahramanca gösterdiği duruş, saat 20.00’de “İşgal Girişiminden Dirilişe 15 Temmuz’un Anatomisi” belgeseliyle ekranlara gelecek. 15 Temmuz gecesi kendi ülkelerinde Türk halkıyla aynı anda sokağa dökülen ve milli iradeye destek veren dostlarımızın duaları saat 21.35’te “Dua” belgeselinde aktarılacak.

“Ulu Çınarın Kuşları” TRT Çocuk’ta

Çocuklarda vatan sevgisini, birlik, beraberlik ve dayanışma duygusunu pekiştirmeyi hedefleyen “Ulu Çınarın Kuşları” çizgi filmi 15 Temmuz Perşembe günü saat 20.30’da TRT Çocuk’ta ekranlara gelecek.

Akademisyen Prof. Dr. İbrahim Ethem Atnur saat 09.30’da, 15 Temmuz gazileri ile yapılan söyleşiler ise saat 10.30’da TRT EBA Lise ekranlarında olacak. 15 Temmuz’daki kahramanlık destanını birebir yaşayanlar, gerçekleri ve o akşam yaşananları gözler önüne serecek.

TRT Haber’den 15 Temmuz özel yayını

TRT Haber’in, TRT Ulus yerleşkesi ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden gerçekleştireceği özel yayın sabah saat 10.00’dan gece 03.00’e kadar devam edecek. Özel konukların da yer alacağı yayında 15 Temmuz’da yaşananlara dair hazırlanan içerikler de ekranda olacak.

Türküler 15 Temmuz’un kahramanları için TRT Müzik’te söylenecek

Vatan için canlarını ortaya koyan şehitlerimizin ve gazilerimizin gurur veren hüzünlü hikâyeleri “Bir Hilal Uğruna” programı ile saat 14.45’te TRT Müzik ekranında izleyici ile buluşacak. “15 Temmuz Kahramanlarının Türkülerini Söylüyoruz” programında ise milletimizin kahraman evlatları, milletimizin bağrından kopmuş türkülerle saat 21.00’de anılacak.

TRT Avaz ekranlarında “The Network” belgeseli

TRT Avaz, 15 Temmuz’a özel olarak TRT World yapımı “The Network” belgeselini 14 ve 15 Temmuz tarihlerinde iki bölüm halinde izleyiciyle buluşturacak. Saat 22.30’da ekranlara gelecek olan belgesel, FETÖ’nün kökenlerini ve amaçlarını inceliyor.

TRT Radyoları’nın özel yayınları dinleyiciyle buluşacak

TRT Radyo 1’de “Kahramanların Dilinden 15 Temmuz” isimli program 15 Temmuz gecesinde yaşananlara tanıklık edenlerin anlatımlarıyla saat 09.35’te yayımlanacak. Saat 22.05’teki “İrfan İkliminden Sesler ve Sözler” programında, 15 Temmuz hain darbe girişiminde verilen onurlu mücadele ve milli birlik ve beraberlik duygularını pekiştirme açısından önemi vurgulanacak.

TRT Türkü’de kahramanlık, şehitlik ve gazilik türkülerinden oluşan “15 Temmuz Türk Halk Müziği Özel Konseri” yayımlanacak. TRT Nağme’de saat 21.30’da yayımlanacak “Tasavvuf Musikisi” programında, 15 Temmuz gecesi sala okunmasının yeri ve önemi ile şehitlik ve gazilikle ilgili naat ve ilahiler işlenecek.

TRT FM’de saat 00.05’te yayına başlayacak “Gece Görüşü” programı “Demokrasi ve Milli Birlik” vurgusunu dinleyici katılımıyla işleyecek. Ayrıca 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü konulu radyo spotları, farkındalık oluşturmak adına tüm radyo kanallarında yayımlanacak.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TV'de Sinema

Bu Akşam Televizyonda Hangi Filmler Var?

16 Temmuz 2021 Cuma akşamı televizyon filmleri.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

16 Temmuz 2021 Cuma akşamı televizyon filmleri.

Mayın (Mine) – Beyaz TV Saat: 19.30

Çavuş Mike Stevens yüzlerce mayının döşendiği bir bölgede pusuya yatmış, bir terörist hücresini ortadan kaldırmakla görevlidir. Üç aydan fazla süredir bu görev için çöldedir ve yapacağı en ufak hata emeklerini çöpe atacaktır. Sıcak hava ve erzağının azalması işini her geçen gün zorlaştırmaktadır.

Recep İvedik 4 – Kanal D Saat: 20.00

Recep İvedik, mahallesindeki çocuk futbol takımına antrenörlük yapmaktadır. Antremanlar için, kendisinin de küçüklüğünden beri futbol oynadığı, mahallenin tek boş alanı olan arsayı kulanmaktadırlar. Recep, bu arsanın bir müteahhite satıldığını öğrenir. Mahalle ve çocuklar için çok değerli olan bu arsayı kaybetmemek için kendi başına satın almak ister. Ancak kendi yöntemleriyle arsanın parasını toparlayamayınca, çareyi Maldivler’de yapılan büyük ödüllü bir yarışmaya katılmakta bulur.

İnanılmaz Aile 2 (Incredibles 2) – ATV Saat: 20.00

İlk filmdeki olayların ardından halkın güvenini kaybeden süper kahramanların imajını düzeltmek için Helen, yani Lastik Kız seçilmiştir. Lastik Kız şehri kötü güçlerden korurken, Bob (Bay İnanılmaz) evdeki çocuklarla ilgilenme görevini üstlenmiştir. Violet ve Dash’in yanında yeni doğmuş Jack-Jack’in yeni fark ettikleri ve henüz kontrol edemedikleri güçleri, işini iyice zor bir hale getirmiştir. Ancak Ekran Köleci (Screenslaver) adında yeni ve zorlu bir düşmanın ortaya çıkışı, Lastik Kız ile birlikte ailenin diğer üyeleri ve Frozone’un hep birlikte yeni rakibe karşı savaşmalarını gerektirir.

Vikingler: Büyük Macera – TRT 1 Saat: 20.00

Zeki bir genç olan Vic’in en büyük hayali Viking ekibi ile beraber maceraya çıkmaktır. Ancak babası Halvar, onun böyle tehlikeli bir yolculuğun parçası olamayacak kadar zayıf olduğunu düşünür. Bu sırada Halvar, düşmanı Sven’den bir kılıç kazanır. Ancak bu kılıç, Vic’in annesi Ylva’nın altın bir heykele dönüşmesine neden olur. Halvar’ın Ylva’yı kurtarmak için tehlikeli bir yolculuğa çıkmaktan başka şansı yoktur. Bu durumu fırsat bilen Vic, babasına gerçek bir Viking gibi olabileceğini kanıtlamak ve annesini kurtarmak için tehlikeli bir maceraya atılır.

Kazanma Hırsı (Any Given Sunday) – TRT 2 Saat: 20.45

“Any Given Sunday” (Kazanma Hırsı), takım arkadaşları sakatlanan bir Amerikan futbolu takımının toparlanma çabasını konu ediniyor. Yönetmen Oliver Stone ile Al Pacino’yu bir araya getiren film, bu akşam 20.45’te TRT 2’de.

Yeniden Doğuş (Incarnation) – Beyaz TV Saat: 21.30

Covek, bilinmeyen bir şehrin meydanında tekrar tekrar uyanır. Her defasında 4 maskeli suikastçiden kaçmaya çalışır. Bitmek bilmeyen kovalamaca sayesinde hem kendi kimliğini hem de bunu ona kimin yaptığını bulmaya çalışır.

Aile Babası (A Family Man) – TRT 1 Saat: 21.50

Blackrock Recruiting şirketine alınacak elemanların kararını veren teknik eleman avcısı Dane Jensen, şirkette iyi bir konum elde edebilmek için fırsat kollamaktadır. Ancak bu sırada Dane’in çocuğu hastalanır. Dane işi ve ailesi arasında bir seçim yapmak zorunda kalır.

Titanik (Titanic) – ATV Saat: 22.30

Teknolojinin son sürat ilerlediği bir dönemde, insanlar üstesinden gelemeyecekleri hiçbir sorun olamayacağına inanmaya başlamışlardır. ‘Titanic’ adlı dev transatlantik ise insanlığın doğaya karşı gövde gösterisi gibidir. Bu ‘Düşler Gemisi’nin yolcuları arasında Avrupa`da birkaç yıl geçirdikten sonra Amerika’ya dönmekte olan, Jack adlı genç bir ressam ile nişanlısı ve annesiyle Philadelphia`ya giden Rose adlı genç bir kız da vardır. İki genç, şans eseri tanışır ve aralarındaki sınıf farkına aldırmaksızın yakınlaşır. Bu arada doğa insanoğlunun günden güne artan kibrine bir nokta koymayı planlamaktadır. Yola çıkılmasından dört buçuk gün sonra, 10 Nisan 1912’de, Titanik iki saat kırk dakika süren ve sulara gömülmesiyle son bulan, hazin olayların başlamasına neden olan buz dağına çarpacaktır.

Okumaya Devam Et

TV'de Sinema

Bu Akşam Televizyonda Hangi Filmler Var?

15 Temmuz 2021 Perşembe akşamı televizyon filmleri.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

15 Temmuz 2021 Perşembe akşamı televizyon filmleri.

Derin Kuyu (Deep Well) – TRT 2 Saat: 21.00

Zengin olmak için bozkırda en derin kuyuyu kazan Ensep, doğanın dengesini bozduğundan habersizdir.

Akrep Kral (The Scorpion King) – Show TV Saat: 22.45

5.000 yıl önce acımasız savaşçı Kral Memnon, kendisine muhalefet edenleri sistemli bir biçimde yok etmekteydi. Memnon’un stratejilerinin kaynağında ise geleceği çok iyi gören bir büyücü vardı. Büyücünün öngörüleri sayesinde düşmanlarına ne zaman, nereden ve nasıl saldıracağını biliyordu. Bu yüzden hiçbir savaşı kaybetmemiştir. Memnon’un zulmünden bıkanlar ona karşı güçlerini birleştirdi ve onu durdurabilecek tek güç olan Mathayus’un yardımını istediler. Öldürme sanatlarında beceri sahibi bir suikastçiler kuşağından gelen Mathayus, Memnon’un elindeki en tehlikeli araç olan büyücüyü saf dışı edebilecek tek güçtür. Böylece Mathayus çok büyük cesaret ve dayanıklılık gerektiren bir savaşın içine girdi.

Börü – TRT 1 Saat: 22.15

Börü, Polis Özel Harekatı’nın en seçkin, sıcak savaş timidir. 34-50 telsiz kodlu ekip, elit askerlerin bir araya gelmesi ile oluşur ve altından kalkamayacağı görev yoktur. Vatan aşkı ile tutuşmuş yalnız kahramanlar, kumpasların ve düşmanın kim olduğunun belli olmadığı gölge savaşında vatanlarını korumak için canlarını ortaya koymaya hazırdır. Film de bu tarihin yazılışını değiştiren kahramanların hikayelerini konu ediniyor. Ekip, Türkiye Cumhuriyeti yakın tarihinin en büyük tehditleriyle karşı karşıya kalıyor. 15 Temmuz gecesi yuvaları olan Özel Harekat Daire Başkanlığı bombalanınca ekip korkusuzca savaşmak için hazırlanıyor. Bir yandan terör örgütleri ile ülke savunması için durmaksızın mücadele edilirken, bir yandan da ülke ve Börü yönetime sızan örgütlerce tehdit ediliyor.

Kardeşler (Brothers) – Beyaz TV Saat: 19:30

Otuzlu yaşlarındaki Yüzbaşı Sam Cahill ve Tommy Cahill, birbirleriyle taban tabana zıt kişiliklere sahip iki kardeştir. Dördüncü seferine çıkmak üzere olan Sam, lisede aşık olduğu Grace’le evlenmiş ve iki küçük kız babası olmuştur. Karizmatik kardeşi Tommy, zekâsı ve etkileyiciliğiyle yolunu bulan, hapisten yeni çıkmış bir serseridir. Sam, Afganistan’da göreve gittiğinde helikopterinin düştüğü haberi gelir ve aile büyük abinin yasını tutmaya başlar. Sam’in yokluğunda Tommy’e sahiplenme ve ailesine kol kanat germe güdüsü ağır basar. Fakat Sam esir düşerek hayatta kalmayı başarır ama geçirdiği ağır travmalardan sonra eve döndüğünde artık eski Sam değildir. Ailesini de bıraktığından farklı bulacaktır.

Efsanenin Yükselişi (Rise Of The Legend) – Show TV Saat: 20:00

Babası karanlık güçler tarafından öldürülmüş bir gencin, yaşadığı yere adaleti tekrar getirme çabası…

Son Ültimatom (The Bourne Ultimatum) – Kanal D Saat: 20:00 ve 22:30

Karanlık geçmişi yüzünden kendisine bir gelecek de kuramayan bir adam, Jason Bourne… Hafızasını ve sevdiği tek insanı kaybetmiş biri olarak hayatta tek bir amacı kalmıştır: gerçek kimliğini ve geçmişini yeniden bulabilmek…

6 Kişi Ölecek (Age Of Kill) – Beyaz TV Saat: 21:30

Bir terörist tarafından şantaja uğrayan tetikçi Sam White’ın, birbiriyle ilgisi yokmuş gibi görünen altı kişiyi altı saat içinde öldürmesi gerekir.

Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı – ATV Saat: 21:00

Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı, Balkan coğrafyasındaki zulmün önüne geçmek için zorlu bir mücadeleye girişen Fatih Sultan Mehmet’in seçkin savaşçı birliği Akıncıların hikayesini konu ediyor. Fatih Sultan Mehmet, İstanbul’un fethinin ardından rotasını Roma’ya çevirir. Ancak bu sırada Sırp kralı Lazar, Fatih Sultan Mehmet’in Avrupa’daki kararlı ilerleyişinin önüne geçmek ister. Fatih Sultan Mehmet’e ölümüne bağlı olan Akıncılar, Osmanlılar’a karşı Katolik dünyası ve Papa ile ittifak kuran, Balkan coğrafyasında büyük bir zulme neden olan Lazar’ın planını bozmak için harekete geçer. Fatih’in Akıncıları, hak ve adaleti sağlamak ve yaşanan zulme dur diyebilmek için zorlu bir mücadeleye girişir.

Okumaya Devam Et

Günün Haberi

Sinema+ “15/07 Şafak Vakti” Özel Bölümüyle Bugün TRT 2’de

18:45‘te TRT 2 ekranlarında.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

15/07 Şafak Vakti

Türkiye’nin kültür-sanat kanalı TRT 2’nin beğenilen programı Sinema+ bugün “15/07 Şafak Vakti” özel bölümüyle seyirci karşısına çıkacak.

Her hafta bir sinema unsurunun tema olarak işlendiği, vizyona girecek filmlerin ve güncel sinema haberlerinin verildiği, birbirinden değerli konukların ağırlandığı eğlenceli, tematik sinema programı Sinema+ bu hafta yine dolu dolu.

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarının 15 Temmuz 2016’da kalkıştığı darbe girişimine karşı Türk milletinin ortaya koyduğu destansı mücadeleyi anlatan “15/07 Şafak Vakti” filmi ve ekibi bugün Sinema+‘nın konuğu olacak.

15 Temmuz hain darbe girişiminin “15/07 Şafak Vakti” filmiyle anılacağı özel bölüm, 8 Temmuz Perşembe (bugün) saat 18:45‘te TRT 2 ekranlarında sinemaseverlerle buluşacak.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler