Tribeca’da Büyük Ödülü ‘The Rocket’ Kaptı

Festivaller Genel Manşet

the_rocket-300x168

2002 yılında Jane Rosenthal, Robert De Niro ve Craig Hatkoff tarafından kurulan ve bu sene 12′ncisi düzenlenen Tribeca Film Festivali‘nin New York’ta gerçekleştirilen ödül töreninde ‘Büyük Ödül’ün sahibi yönetmenliğini Kim Mordaunt‘ın üstlendiği ve çoğunluğu amatör oyuncularla çekilen ‘The Rocket‘ filmi oldu. ’En iyi erkek oyuncu’ ödülü ise, aynı filmde rol alan genç oyuncu Sitthiphon Disamoe‘ye verildi.

Jürisinde Paul Haggis, Blythe Danner, Kenneth Lonergan gibi isimlerin bulunduğu festivalde ‘En İyi Belgesel’ ödülünü,yönetmenliğini Dan Krauss‘un yaptığı Afgan sivilleri öldürmekle suçlanan ABD askerlerini konu alan ‘The Kill Team‘ filmi,’En İyi Kadın Oyuncu’ ödülünü ise Hollanda -Belçika ortak yapımı ‘The Broken Circle Breakdown‘daki rolü ile Veerle Baetens aldı.

Geçen sene aramızdan ayrılan senarist, yönetmen, yapımcı Ephron anısına bu sene ilk defa verilen Nora Ephron ödülünü ise, ilk filmi ‘Farah Goes Bang‘ ile Meera Menon aldı.

Festival,28 Nisan’da Martin Scorsese‘nin 1982 yapımı “Komediler Kralı” filminin gösterimiyle sona erecek.

SineTerapi

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up