Bizimle İletişime Geçin

Günün Haberi

Travolta Mafya Babası Rolünde: Gotti’den İlk Fragman

Yeni bir suç biyografisi daha yolda.

Yayınlandı

tarihinde

John Travolta’nın yakın tarihin en ünlü mafya babalarından John Gotti’yi canlandırdığı Gotti’den ilk fragman yayımlandı.

Kimileri onu “Teflon Don” lakabıyla, kimileriyse “Dapper Don” adıyla tanıdı. İlk lakabını FBI’ın hakkında yaptığı bütün suçlamaların düşmesi ve üzerine yapışacak suçlardan bir Teflon zırh giyermişçesine sıyrılmasıyla ikincisini ise her zaman en şık ve en zarif takımları giyinmesiyle kazandı.

Yakın tarihin en ünlü mafya babalarından John Gotti’nin New York merkezli güçsüz bir mafya üyesi iken nasıl en büyük ailelerin başına geçtiğini anlatan Gotti  Amerika’da 15 Aralık’ta vizyona girdi. Ülkemizde de yakında vizyonda olacak.

Filmin kadrosunda ayrıca Spencer Lofranco, Pruitt Taylor Vince, Stacy Keach, Chris Mulkey, William DeMee ve Kelly Preston gibi isimler var.

Yönetmen koltuğunda Kevin Connolly’nin oturduğu filmin senaryosunu ise Lem Dobbs ve Leo Rossi kaleme aldı.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Film

Christopher Nolan’dan “Dune” Eleştirisi

Denis Villeneuve filmi “Dune”a övgü dolu sözler.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Christopher Nolan

Bilim kurgu türünün yaşayan efsane isimlerinden Christopher Nolan’dan, Denis Villeneuve filmi “Dune”a övgü dolu sözler.

Bilim kurgu türünün yaşayan efsane isimleri arasında bulunan Christopher Nolan, Denis Villeneuve tarafından yönetilen Dune filmi hakkında övgü dolu eleştirilerde bulundu. Pandemi sebebiyle vizyon tarihi sürekli etlenen film, geçtiğimiz hafta vizyona girdi ve gişede birinciliği yakalayan yapım oldu. Şimdiye kadar dünya genelindeki hasılatı toplam $220 milyonu aşan film hakkında Nolan, Los Angeles’taki DGA Theatre’da yapılan gösterim sonrası konuştu. Filmin yönetmeni Villeneuve‘le bir araya gelen Nolan şu sözleri söyledi:

Canlı çekim işçiliğiyle, bilgisayar tarafından oluşturulan görsel efektlerin şimdiye kadarki en kusursuz evliliklerinden biri. Her fırsatta çok, çok zorlayıcı. Bence bu film, kitabı hiç okumamış ve belki de şimdi gidip okuyacak olan yepyeni bir hayran kuşağını da Dune ile tanıştıracak. Bence olağanüstü bir eser. Şimdi birkaç kez görme lüksüne sahibim ve her izlediğimde yeni şeyler, dünyaya dair yeni ayrıntılar keşfediyorum. Yapılma şekli kesinlikle sinema salonu için. Her yerdeki film hayranları için gerçek bir zevk ve gerçek bir hediye ve bunun için sana çok teşekkür ederim Denis.

Prodüksiyonu için yüksek meblağların harcandığı kitap uyarlaması filmin ikiye bölünmesi hakkında yönetmen Villeneuve şunları dedi: “Stüdyoya hemen teklif ettiğim bir şeydi, çünkü bu büyük hikayeyi tek bir filme koymaya çalışmanın hata olacağını düşünüyordum ve bu bir tartışma değildi.

Okumaya Devam Et

Festivaller

9. Boğaziçi Film Festivali’nde Bugün (26 Ekim) 

Biletler Mobilet’te!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

9. Boğaziçi Film Festivali’nin dördüncü gününde Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması ve Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması’nda yer alan filmlerin gösterimi yapılacak.

Atlas 1948 Sineması’nda 13.00 seansında Juja Dobrachkous’un “Elveda Büyükanne”, 16.00 seansında Danis Tanovic’in “Komşuluk Halleri”, 18.30 seansında Cemil Ağacıkoğlu’nun “Kafes” ve 21.00 seansındaki Selman Nacar’ın “İki Şafak Arasında” filmlerinin gösterimi gerçekleşecek.

Sinemaseverler Kadıköy Sineması’nda ise 13.00 seansında Will Sharpe’ın “Louis Wain’in Renkli Dünyası”, 16.00 seansında Ferit Karahan’ın “Okul Tıraşı”, 18.30 seansında Muhammet Çakıral’ın “Lacivert Gece” ve 21.00 seansında Erkan Tahhuşoğlu’nun “Koridor” filmlerini izleyecekler.

Bosphorus Film Lab bünyesinde gerçekleştirilecek bir diğer etkinlik ise saat 15:30’da başlayacak olan “Türkiye’de Minority Co-Production” başlıklı konuşma Akademi Beyoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleşecek etkinlikte TRT Sinema Müdürü Faruk Güven, Eurimages Türkiye Temsilcisi Ece Tarlan ile yapımcılar Enes Erbay ve Zeynep Koray, Türkiye’den küçük ortak olarak yer alınabilecek film yapım fonları hakkında bilgilerini aktaracaklar.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün katkıları, TRT’nin Kurumsal İş Ortaklığı, Global İletişim Ortağı Anadolu Ajansı’nın destekleri ve Beyoğlu Belediyesi’nin Kurumsal Ev Sahipliği’nde Boğaziçi Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen 9. Boğaziçi Film Festivali, sektörün birbirinden değerli isimlerinin yanı sıra dünya çapında sinema profesyonellerini İstanbul’da ağırlayacak. Filmler ve etkinlikler hakkında detaylı bilgiler ile tüm sinema salonlarındaki gösterimler www.bogazicifilmfestivali.com internet sitesi ve festivalin sosyal medya hesaplarından takip edilebilirler.

7 gün sürecek Boğaziçi Film Festivali’nde, film gösterimleri fiziki olarak Atlas 1948 Sineması ve Kadıköy Sineması’nda gerçekleşecek. Festival biletleri 13.00 ve 16.00 seansları için 10 TL, 18.30 ve 21.00 seansları için 15 TL, kısa film gösterimleri ise 5 TL’den mobilet.com üzerinden satışa sunuldu.  Ayrıca biletler festival süresince Atlas 1948 Sineması ve Kadıköy Sineması gişelerinden de alınabilecek.

Okumaya Devam Et

Film

“James Michael Tyler” Hayatını Kaybetti

“James Michael Tyler” 59 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Friends dizisi ile adını geniş kitlelere duyurma fırsatı yakalayan “James Michael Tyler” 59 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Dünyaca ünlü sitcom dizisi Friends ile tanınan “James Michael Tyler” hayatını kaybetti. Friends dizisinde Gunther rolüyle seyirci karşısına çıkan isim, pazar sabahı prostat kanseri sebebiyle hayata gözlerini yumdu. Menajeri tarafından vefat haberi duyurulan James Michael Tyler 59 yaşındaydı.

Friends’in ortak yaratıcıları Marta Kauffman ve David Crane ismin ölümü hakkında şu açıklamayı yaptı: “Kalbimiz Jennifer Carno’yla atıyor. James gerçekten kibar, tatlı bir adamdı. Friends’te figüran olarak başladığında, benzersiz ruhu gözümüze çarptı ve onu bir karakter yapmamız gerektiğini biliyorduk. Gunther’in karşılıksız aşkını inanılmaz derecede bağdaştırıcı hale getirdi.” dedi.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler