Toy Kararı Ertuğrul’u Nasıl Etkileyecek?

Diziler Genel

Her hafta çarşamba akşamları izleyiciyi ekran başına toplayan dizi Diriliş Ertuğrul, 13. yüzyılın bilinmeyen ve dünyanın kaderini değiştiren dönemine ışık tutmaya devam ediyor.

Peki bu hafta izleyiciyi neler bekliyor?

dirilis_ertuğrul

Geçtiğimiz hafta yayınlanan bölümünde Hayme Ana’nın da toyda olur demesiyle, Süleyman Şah’ın Ertuğrul’a verdiği baş alplık vazifesi elinden alınınca Ertuğrul büyük bir yıkım yaşamıştı.

Bu akşam yeni bölümüyle ekrana gelecek olan dizide, Ertuğrul’un elindeki sakatlık sebebiyle  Tuğtekin büyük bir zafer kazanır. Hayme Ana ile Gündoğdu, Ertuğrul’un sadece öfkesi ve intikam hissiyle hareket ettiğini, bu inadın da iki obayı birden felakete sürükleyeceğine düşünmektedir. Fakat Ertuğrul’un zekasını ve sezgilerini görememişlerdir.

dirilis_etuğrul

Ertuğrul’un vazifelerinin elinden alınması ve alplıktan çıkarılması, Kayı Alpları’nı büyük bir şaşkınlık içinde bırakır. Büyük bir öfke dalgası obada kabarmaktadır. Ertuğrul ilk kez hem anası hem de Halime ile ters düşecektir. Çünkü Halime sır olarak saklaması gerekirken, Ertuğrul’un elinin Noyan tarafından sakat bırakıldığını Hayme Ana’ya söylemiştir.

IMG_4923

Dahası, Ertuğrul’un alplığının alınması için ikisi taraf olmuştur. Korkut, Hayme ve Gündoğdu da üzgündür ama doğru olanı yapmışlardır. Buna inanmaktadırlar.

————————————————-

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up