Toronto’dan Meryl Streep’e Onur Ödülü

Avrupa Sineması Günün Haberi

44. Toronto Film Festivali’ne eş zamanlı düzenlenecek olan TIFF Tribute Gala’da, usta oyuncu Meryl Streep’e TIFF Onursal Oyuncu Ödülü verilecek.

Bu yıl 5-15 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan 44. Toronto Film Festivali’ne eş zamanlı düzenlenecek TIFF Tribute Gala’da Meryl Streep‘e, Onursal Oyuncu Ödülü verilecek.

21 Oscar adaylığı, 3 de Oscar ödülü ile sinema tarihinin en önemli oyuncuları arasına adını yazdıran Meryl Streep, kariyeri boyunca unutulmaz performanslara imza attı.

Son olarak Big Little Lies’ın 2. sezonunda izleyici karşısına çıkan Streep, bu yıl Steven Soderbergh imzalı The Laundromat ve Greta Gerwig’in yeni filmi Little Women ile sinemalara konuk olacak.

Bu yıl Toronto’dan Onursal Oyuncu Ödülü’nü alacak olan usta oyuncunun başrollerini Gary Oldman ve Antonio Banderas ile paylaştığı The Laundromat filmi de 44. Toronto Film Festivali programında yer alacak.

TIFF Tribute Gala, 9 Eylül’de gerçekleşecek.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up