Toronto ve Venedik Film Festivalleri’nin Programları Belli Oldu

Festivaller Manşet

Toronto Uluslararası Film Festivali ve Venedik Film Festivali’nin programları büyük ölçüde belli oldu.

Everybody Knows

6 – 16 Eylül 2018 tarihleri arasında düzenlenecek olan Toronto Uluslararası Film Festivali ve 29 Ağustos – 8 Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Venedik Film Festivali‘nin programları açıklandı. İşte iki festivalin de detaylı programları:

2018 Toronto Uluslararası Film Festivali programı:

Galalar

Beautiful Boy —  Felix van Groeningen
Everybody Knows —  Asghar Farhadi
First Man —  Damien Chazelle
Galveston —  Mélanie Laurent
The Hate U Give — George Tillman Jr.
Hidden Man — Jiang Wen
High Life —  Claire Denis
Husband Material —Anurag Kashyap
The Kindergarten Teacher — Sara Colangelo
The Land of Steady Habits — Nicole Holofcener
Life Itself — Dan Fogelman
The Public—Emilio Estevez
Red Joan — Sir Trevor Nunn
Shadow — Zhang Yimou
A Star is Born — Bradley Cooper
What They Had — Elizabeth Chomko
Widows — Steve McQueen

Can You Ever Forgive Me?

Özel Gösterimler

Ben is Back — Peter Hedges
Burning — Lee Chang-dong
Can You Ever Forgive Me? — Marielle Heller
Capernaum — Nadine Labaki
Cold War — Pawe? Pawlikowski
Colette — Wash Westmoreland
Dogman — Matteo Garrone
The Front Runner — Jason Reitman
Giant Little Ones —Keith Behrman
Girls of the Sun (Les filles du soleil) — Eva Husson
Hotel Mumbai — Anthony Maras
The Hummingbird Project — Kim Nguyen
If Beale Street Could Talk — Barry Jenkins
Manto — Nandita Das
Maya — Mia Hansen-Løve
Monsters and Men — Reinaldo Marcus Green

Roma

Özel Gösterimler – Açılış Filmleri

Mouthpiece — Patricia Rozema
Non-Fiction — Olivier Assayas
The Old Man & The Gun — David Lowery
Papi Chulo — John Butler
Roma — Alfonso Cuarón

Özel Gösterimler – Kapanış Filmleri

Shoplifters — Hirokazu Kore-eda
The Sisters Brothers — Jacques Audiard
Sunset— László  Nemes
Through Black Spruce — Don McKellar
The Wedding Guest — Michael Winterbottom
The Weekend — Stella Meghie
Where Hands Touch —Amma Asante
White Boy — Rick Yann Demange
Wildlife — Paul Dano

2018 Venedik Film Festivali programı

The Ballad Of Buster Scruggs

Ana Yarışma

First Man – Damien Chazelle
The Mountain – Rick Alverson
Non-Fiction – Olivier Assayas
The Sisters Brothers – Jacques Audiard
The Ballad Of Buster Scruggs – Coen Kardeşler
Vox Lux – Brady Corbet
Roma – Alfonso Cuaron
22 July – Paul Greengrass
Suspiria – Luca Guadagnino
Werk Ohne Autor – Florian Henckel Von Donnersmarck
The Nightingale – Jennifer Kent
The Favorite – Yorgos Lanthimos
Peterloo – Mike Leigh
Capri-Revolution – Mario Martone
What You Gonna Do When The World’s On Fire – Roberto Minervini
Sunset – Laszlo Nemes
Freres Ennemis – David Oelhoffen
Nuestro Tiempo – Carlos Reygadas
At Eternity’s Gate – Julian Schnabel
Acusada – Gonzalo Tobal
Killing – Shinya Tsukamoto

Yarışma Dışı – Kurmaca Filmler

Una Storia Senza Nome – Roberto Ando
Les Estivants – Valeria Bruni Tedeschi
A Star Is Born – Bradley Cooper
Mi Obra Maestra – Gaston Duprat
A Tramway In Jerusalem – Amos Gitai
Un Peuple Et Son Roi – Pierre Schoeller
La Quietud – Pablo Trapero
Dragged Across Concrete – S. Craig Zahler
Shadow – Zhang Yimou

Yarışma Dışı – Kurmaca Olmayan Filmler

A Letter To A Friend In Gaza – Amos Gitai
Aquarela – Victor Kossakovsky
El Pepe, Una Vida Suprema – Emir Kusturica
Carmine Street Guitars – Ron Mann
Isis, Tomorrow. The Lost Souls Of Mosul – Francesca Mannocchi, Alessio Romenzi
American Dharma – Errol Morris
Introduzione All’Oscuro – Gastón Solnicki
1938 Diversi – Giorgio Treves
Your Face – Tsai Ming-Liang
Monrovia, Indiana – Frederick Wiseman

Yarışma Dışı – Özel Gösterim

The Other Side Of The Wind – Orson Welles
They’ll Love Me When I’m Dead – Morgan Neville
My Brilliant Friend – Saverio Costanzo
Il Diario Di Angela – Noi Due Cineasti – Yervant Gianikian

Anons

Orrizonti

Sulla Mia Pelle – Alessio Cremonini
Manta Ray – Phuttiphong Aroonpheng
Soni – Ivan Ayr
Ozen (The River) – Emir Baigazin
La Noche De 12 Años – Alvaro Brechner
Deslembro – Flavia Castro
The Announcement – Mahmut Fazil Coskun
Un Giorno All’Improvviso – Ciro D’Emilio
Charlie Says – Mary Harron
Amanda – Mikhaël Hers
The Day I Lost My Shadow – Soudade Kaadan
L’Enkas – Sarah Marx
The Man Who Surprised Everyone – Natasha Merkulova, Aleksey Chupov
As I Lay Dying – Mostafa Sayyari
La Profezia Dell’Armadillo – Emanuele Scaringi
Stripped – Yaron Shani
Jinpa – Pema Tseden
Tel Aviv On Fire – Sameh Zoabi

Sconfini

Blood Kin – Ramin Bahrani
Il Banchiere Anarchico – Giulio Base
Il Ragazzo Piu Felice Del Mondo – Gipi
Arrivederci Saigon – Wilma Labate
The Tree Of Life (Genişletilmiş Versiyon) – Terrence Malick
Camorra – Francesco Patierno
L’Heure De La Sortie – Sebastien Marnier
Magic Lantern – Amir Naderi

Venedik  Klasikler

They Live – John Carpenter
The Night Porter – Liliana Cavani
The Naked City – Jules Dassin
Brick And Mirror – Ebrahim Golestan
Street Of Shame – Kenji Mizoguchi
IL Posto – Ermanno Olmi
Last Year At Marienbad – Alain Resnais
The Place Without Limits – Arturo Ripstein
Adieu Philippine – Jacques Rozier
The Ascent – Laris Shepitko
The Killers – Don Siegel
The Killers – Robert Siodmak
The NIght OF The Shooting Stars – Paolo & Vittorio Taviani
Love, Thy Name Be Sorrow/The Mad Fox – Tomu Uchida
Death In Venice – Luchino Visconti
The Golem – How He Came Into The World – Paul Wegener
Nothing Sacred – William Wellman
Some LIke It Hot – Billy Wilder

Venedik Klasikler – Belgesel

The Great Buster – Peter Bogdanovich
Women Making Films: A New Road Movie Through Cinema – Mark Cousins
Humberto Mauro – Andre di Mauro
Living The Light – Robby Müller – Claire Pijman
24/25 IL Fotogramma In Piu – Giancarlo Rolandi, Federico Pontiggia
Nice Girls Don’t Stay For Breakfast – Bruce Weber
Friedkin Uncut – Francesco Zippel

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up