Bizimle İletişime Geçin

Festivaller

Toronto ve Venedik Film Festivalleri’nin Programları Belli Oldu

İşte iki festivalin de detaylı programları.

Yayınlandı

tarihinde

Toronto Uluslararası Film Festivali ve Venedik Film Festivali’nin programları büyük ölçüde belli oldu.

Everybody Knows

6 – 16 Eylül 2018 tarihleri arasında düzenlenecek olan Toronto Uluslararası Film Festivali ve 29 Ağustos – 8 Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Venedik Film Festivali‘nin programları açıklandı. İşte iki festivalin de detaylı programları:

2018 Toronto Uluslararası Film Festivali programı:

Galalar

Beautiful Boy —  Felix van Groeningen
Everybody Knows —  Asghar Farhadi
First Man —  Damien Chazelle
Galveston —  Mélanie Laurent
The Hate U Give — George Tillman Jr.
Hidden Man — Jiang Wen
High Life —  Claire Denis
Husband Material —Anurag Kashyap
The Kindergarten Teacher — Sara Colangelo
The Land of Steady Habits — Nicole Holofcener
Life Itself — Dan Fogelman
The Public—Emilio Estevez
Red Joan — Sir Trevor Nunn
Shadow — Zhang Yimou
A Star is Born — Bradley Cooper
What They Had — Elizabeth Chomko
Widows — Steve McQueen

Can You Ever Forgive Me?

Özel Gösterimler

Ben is Back — Peter Hedges
Burning — Lee Chang-dong
Can You Ever Forgive Me? — Marielle Heller
Capernaum — Nadine Labaki
Cold War — Pawe? Pawlikowski
Colette — Wash Westmoreland
Dogman — Matteo Garrone
The Front Runner — Jason Reitman
Giant Little Ones —Keith Behrman
Girls of the Sun (Les filles du soleil) — Eva Husson
Hotel Mumbai — Anthony Maras
The Hummingbird Project — Kim Nguyen
If Beale Street Could Talk — Barry Jenkins
Manto — Nandita Das
Maya — Mia Hansen-Løve
Monsters and Men — Reinaldo Marcus Green

Roma

Özel Gösterimler – Açılış Filmleri

Mouthpiece — Patricia Rozema
Non-Fiction — Olivier Assayas
The Old Man & The Gun — David Lowery
Papi Chulo — John Butler
Roma — Alfonso Cuarón

Özel Gösterimler – Kapanış Filmleri

Shoplifters — Hirokazu Kore-eda
The Sisters Brothers — Jacques Audiard
Sunset— László  Nemes
Through Black Spruce — Don McKellar
The Wedding Guest — Michael Winterbottom
The Weekend — Stella Meghie
Where Hands Touch —Amma Asante
White Boy — Rick Yann Demange
Wildlife — Paul Dano

2018 Venedik Film Festivali programı

The Ballad Of Buster Scruggs

Ana Yarışma

First Man – Damien Chazelle
The Mountain – Rick Alverson
Non-Fiction – Olivier Assayas
The Sisters Brothers – Jacques Audiard
The Ballad Of Buster Scruggs – Coen Kardeşler
Vox Lux – Brady Corbet
Roma – Alfonso Cuaron
22 July – Paul Greengrass
Suspiria – Luca Guadagnino
Werk Ohne Autor – Florian Henckel Von Donnersmarck
The Nightingale – Jennifer Kent
The Favorite – Yorgos Lanthimos
Peterloo – Mike Leigh
Capri-Revolution – Mario Martone
What You Gonna Do When The World’s On Fire – Roberto Minervini
Sunset – Laszlo Nemes
Freres Ennemis – David Oelhoffen
Nuestro Tiempo – Carlos Reygadas
At Eternity’s Gate – Julian Schnabel
Acusada – Gonzalo Tobal
Killing – Shinya Tsukamoto

Yarışma Dışı – Kurmaca Filmler

Una Storia Senza Nome – Roberto Ando
Les Estivants – Valeria Bruni Tedeschi
A Star Is Born – Bradley Cooper
Mi Obra Maestra – Gaston Duprat
A Tramway In Jerusalem – Amos Gitai
Un Peuple Et Son Roi – Pierre Schoeller
La Quietud – Pablo Trapero
Dragged Across Concrete – S. Craig Zahler
Shadow – Zhang Yimou

Yarışma Dışı – Kurmaca Olmayan Filmler

A Letter To A Friend In Gaza – Amos Gitai
Aquarela – Victor Kossakovsky
El Pepe, Una Vida Suprema – Emir Kusturica
Carmine Street Guitars – Ron Mann
Isis, Tomorrow. The Lost Souls Of Mosul – Francesca Mannocchi, Alessio Romenzi
American Dharma – Errol Morris
Introduzione All’Oscuro – Gastón Solnicki
1938 Diversi – Giorgio Treves
Your Face – Tsai Ming-Liang
Monrovia, Indiana – Frederick Wiseman

Yarışma Dışı – Özel Gösterim

The Other Side Of The Wind – Orson Welles
They’ll Love Me When I’m Dead – Morgan Neville
My Brilliant Friend – Saverio Costanzo
Il Diario Di Angela – Noi Due Cineasti – Yervant Gianikian

Anons

Orrizonti

Sulla Mia Pelle – Alessio Cremonini
Manta Ray – Phuttiphong Aroonpheng
Soni – Ivan Ayr
Ozen (The River) – Emir Baigazin
La Noche De 12 Años – Alvaro Brechner
Deslembro – Flavia Castro
The Announcement – Mahmut Fazil Coskun
Un Giorno All’Improvviso – Ciro D’Emilio
Charlie Says – Mary Harron
Amanda – Mikhaël Hers
The Day I Lost My Shadow – Soudade Kaadan
L’Enkas – Sarah Marx
The Man Who Surprised Everyone – Natasha Merkulova, Aleksey Chupov
As I Lay Dying – Mostafa Sayyari
La Profezia Dell’Armadillo – Emanuele Scaringi
Stripped – Yaron Shani
Jinpa – Pema Tseden
Tel Aviv On Fire – Sameh Zoabi

Sconfini

Blood Kin – Ramin Bahrani
Il Banchiere Anarchico – Giulio Base
Il Ragazzo Piu Felice Del Mondo – Gipi
Arrivederci Saigon – Wilma Labate
The Tree Of Life (Genişletilmiş Versiyon) – Terrence Malick
Camorra – Francesco Patierno
L’Heure De La Sortie – Sebastien Marnier
Magic Lantern – Amir Naderi

Venedik  Klasikler

They Live – John Carpenter
The Night Porter – Liliana Cavani
The Naked City – Jules Dassin
Brick And Mirror – Ebrahim Golestan
Street Of Shame – Kenji Mizoguchi
IL Posto – Ermanno Olmi
Last Year At Marienbad – Alain Resnais
The Place Without Limits – Arturo Ripstein
Adieu Philippine – Jacques Rozier
The Ascent – Laris Shepitko
The Killers – Don Siegel
The Killers – Robert Siodmak
The NIght OF The Shooting Stars – Paolo & Vittorio Taviani
Love, Thy Name Be Sorrow/The Mad Fox – Tomu Uchida
Death In Venice – Luchino Visconti
The Golem – How He Came Into The World – Paul Wegener
Nothing Sacred – William Wellman
Some LIke It Hot – Billy Wilder

Venedik Klasikler – Belgesel

The Great Buster – Peter Bogdanovich
Women Making Films: A New Road Movie Through Cinema – Mark Cousins
Humberto Mauro – Andre di Mauro
Living The Light – Robby Müller – Claire Pijman
24/25 IL Fotogramma In Piu – Giancarlo Rolandi, Federico Pontiggia
Nice Girls Don’t Stay For Breakfast – Bruce Weber
Friedkin Uncut – Francesco Zippel

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Festivaller

27. Saraybosna Film Festivali Başvuruları Açıldı

Festival, 13-20 Ağustos 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

27. Saraybosna Film Festivali Başvuruları Açıldı

27. Saraybosna Film Festivali‘nin online başvuruları açıldı.

1320 Ağustos 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 27. Saraybosna Film Festivali‘nin film ve diziler için online başvuruları açıldı.

Film yazarları ve yapımcıları, filmlerini / drama dizilerini gönderebilecekleri kategoriler:

  • Yarışma Bölümü- Uzun Metraj Film
  • Yarışma Bölümü – Belgesel Film
  • Yarışma Bölümü – Kısa Film
  • Yarışma Bölümü – Öğrenci Filmi
  • In Focus
  • Avant Premiere- Yerel diziler için
  • Açık Hava
  • Kinoskop
  • Yaz Gösterimi
  • Avrupalı Kısa Filmler
  • Çocuk Bölümü
  • Genç Arenası
  • Geçmişle İlişki Kurmak
  • BH Film Bölümü

Yukarıda belirtilen kategoriler için bütün kayıtlar 28 Mayıs 2021 tarihine kadar festivale başvuru yapabilir.

Film gönderim ücretleri aşağıdaki gibidir:

  • Yarışma Bölümü- Uzun Metraj Film ÜCRETSİZ
  • Yarışma Bölümü – Belgesel Film ÜCRETSİZ
  • Yarışma Bölümü – Kısa Film ÜCRETSİZ
  • Yarışma Bölümü – Öğrenci Filmi ÜCRETSİZ
  • BH Film Bölümü ÜCRETSİZ

Başvuruları başlayan diğer programlar:

  • Uzun metraj filmler için (60 dakika veya daha uzun) – 70 BAM veya 35 Euro
  • Kısa film (kapanış jeneriği dahil 30 dakikaya kadar) – 30 BAM veya 15 Euro

1320 Ağustos 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek Saraybosna Film Festivali‘ne buradan başvuru yapabilirsiniz.

Okumaya Devam Et

Festivaller

Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali Afişi Hazır

Festival 27 Mayıs’ta başlayacak.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali Afişi Hazır

27 Mayıs – 3 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek “24. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali”nin afişi yayınlandı.

Bu yılki teması Araftan Çıkmak olarak belirlenen, 27 Mayıs – 3 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek 24. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali‘nin dayanışmaya çağıran, cesaret ve güç vermeyi umut eden afişi hazır.

Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali el ele, dayanışmayla, birbirinden kuvvet alarak kadınların aşamayacağı çıkışsızlığın olmadığını söylüyor, hareketi büyütmenin ve araftan çıkmanın zamanıdır diyor. Bu afişle de kadınların bu güce ve birlikteliğe sahip olduğuna dikkat çekiyor.

Festival 27 Mayıs’ta düzenlenecek Onur Ödülü, Bilge Olgaç Başarı Ödülü, Genç Cadı Ödülü ve Tema Ödülü’nün sahiplerine verileceği açılış töreniyle başlayacak. 3 Haziran’a dek sürecek festival hem çevrimiçi gösterimlerde hem de fiziki mekânlarda sinemaseverleri ağırlayacak. Ayrıca programda yerli ve uluslararası konuklarla söyleşiler, paneller ve gösterimlerin ardından sohbetler de yer alacak. 

Bu yıl nihayet adayları arasında kadın yönetmenlerin filmlerini gördüğümüz En İyi Uluslararası Film dalında Oscar’a aday, Jasmila Žbanić imzalı Nereye Gidiyorsun Aida? / Quo Vadis Aida? ve yönetmenliğini Kaouther Ben Hania’nın üstlendiği Derisini Satan Adam / The Man Who Sold His Skin 24. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali programında yer alıyor. 

Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali

Festival, önümüzdeki günlerde açıklanacak programıyla bir hafta boyunca dünyanın dört bir yanından ilham verici kadın hikâyelerini, yönetmen koltuğunda kadınların oturduğu filmleri sinemaseverlerle buluşturacak.

Okumaya Devam Et

Festivaller

17. Akbank Kısa Film Festivali Ödülleri Sahiplerini Buldu

Akbank Sanat Youtube hesabı üzerinden açıklandı.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

17. Akbank Kısa Film Festivali Ödülleri Sahiplerini Buldu

Bu yıl 17. si düzenlenen Akbank Kısa Film Festivali yarışmasının kazananları belli oldu.

Bu yıl 71 ülkeden 2.048 kısa filmin başvuru yaptığı 17. Akbank Kısa Film Festivali yarışmasının kazananları belli oldu. Yarışmada ödüle layık görülen yapımlar 1 Nisan akşamı Akbank Sanat Youtube hesabı üzerinden açıklandı.

Koronavirüs salgını nedeniyle çevrimiçi düzenlenen 17. Akbank Kısa Film Festivali; Festival Kısaları, Dünyadan Kısalar, Kısadan Uzuna, Deneyimler, Belgesel Sinema, Perspektif, Özel Gösterim ve Forum kategorilerinden oluşuyor.

  • Ulusal Yarışma (En İyi Kısa Film) Tapınak / Murat Uğurlu
  • Uluslararası Yarışma (En İyi Kısa Film) I am afraid to forget your face / Sameh Alaa
  • Mansiyon Ödülü (Dalia – Brusi Olason) Witness / Ali Asgari
  • En İyi Senaryo (Karda İzler) / Uğur Şahin
  • Mansiyon (Palmiyeler Altında) / Alperen Albayrak
Okumaya Devam Et

Popüler