Tomris İncer Yaşamını Yitirdi

Türkiye

Sinema ve tiyatro oyncusu Tomris İncer yaşamını yitirdi. Yakalandığı kanser hastalığı nedeniyle bir süredir tedavi gören Tomris İncer’in ölüm haberini oyuncu Levent Kazak, sosyal medya üzerinden duyurdu.

Ekran Resmi 2015-10-05 09.17.31

Kazak, İncer’in fotoğrafıyla birlikte paylaştığı “Büyük bir ustayı kaybettik. O sahneye, sahne de ona aşıktı. Güle güle” sözleriyle haberi iletti.

1948 doğumlu Tomris İncer, 1974 yılında İstanbul Şehir Tiyatroları kadrosuna katılmış, Ömer Kavur’un Gizli Yüz ve Karşılaşma  dahil, bir çok önemli filmde rol almıştır.  Melih Cevdet Anday’ın romanından uyarlanan Aylaklar ile Altın Koza Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü, Derviş Zaim filmi ‘Çamur’ ile de Ankara Film Festivali’nde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü kazanmıştı.

Çeşitli TV dizilerinde de rol alan ve bir süredir kanser tedavisi gören sanatçı, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up