Bizimle İletişime Geçin

Film

Tom Hanks’li Bios Filmi Apple TV Plus’da Yayınlanacak

Filmin adı da değişti.

Yayınlandı

tarihinde

Bios

Oscar ödüllü usta oyuncu Tom Hanks’li bilim kurgu filmi “Bios”un haklarını Apple TV Plus satın aldı.

İlk olarak Amblin Entertainment tarafından yapımcılığı yürütülmüş olan Tom Hanks‘in başrolünü üstlendiği yeni bilim kurgu filmi “Bios“un haklarını Apple TV Plus satın aldı. Universal Pictures tarafından bu ağustos ayında dağıtılması planan filmin yapımcılığını Amblin‘den satın alan Apple TV Plus, filmin adını ise Finch olarak değiştirdi. Apple TV Plus filmin hangi tarihte yayınalanacağına dair herhangi bir resmi açıklamada bulunmadı fakat filmin 2021 yılının sonralarına doğru gösterime girmesi planlanıyor.

Yönetmen koltuğuna Game of Thrones’taki başarısıyla tanınan Miguel Sapochnik otururken, Craig Luck ve Ivor Powell, Finch‘ın senaryosunu kaleme aldı. Filmde Tom Hanks‘e Caleb Landry Jones, Samira Wiley ve Skeet Ulrich gibi isimler eşlik ediyor.

Filmin konusu: Yıkım sonrası bir dünyada geçmekte olan bilim kurgu filmi bir robotu temel alıyor. Ölmekte olan yaratıcısının köpeğini korumak için yaratılan robot, bu sürede sevgiyi, dostluğu ve insan olmanın ne demek olduğunu keşfediyor.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Film

The Husbands Filminin Başrolü Kristen Wiig Olacak

Filmin yapımcılığını Brad Pitt üstleniyor.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Yapımcılığı Brad Pitt tarafından yürütülecek The Husbands filminin başrolü Kristen Wiig olacak.

Yazar Chandler Baker‘ın yaratıcısı olduğu aynı adlı kitabından ekranlara uyarlanacak The Husbands filminin başrolü belli oldu. Brad Pitt‘in yapımcı olarak yer aldığı filmin başrolünü daha önce Barb and Star Go to Vista Del Mar ve Wonder Woman gibi filmlerde dikkat çeken isim Kristen Wiig üstlenecek.

Filmi yönetecek isim ile görüşmeler halen devam ederken, The Husbands‘ın prodüksiyonunun 93. Oscar Ödülleri’nde En İyi Film adayı olan Minari’nin prodüksiyon şirketi Plan B tarafıdan yürütüleceği de yapılan açıklamalar arasında bulunuyor.

Çekimlerine ne zaman başlanacağı henüz belli olmayan film, işkolik avukat bir annenin çözmeye çalıştığı gizemli bir cinayetin hikayesini konu alacak.

Okumaya Devam Et

Film

Jennifer Lopez Netflix Filmi “Atlas”ın Başrolü Oldu

Film, Brad Peyton tarafından yönetilecek.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Jennifer Lopez’in Netflix ile imzaladığı ilk bakış anlaşmasının ardından bilim-kurgu gerilim filmi “Atlas”ta başrolü üstleneceği açıklandı.

Dünyaca ünlü isim Jennifer Lopez, Netflix‘in gelecek bilim-kurgu gerilim filmi olan “Atlas“ta başrolü üstlenecek. Lopez‘in Netflix ile imzaladığı ilk bakış anlaşmasının ardından hayata geçirlecek ilk proje olan Atlas, Rampage’ın yönetmeni Brad Peyton tarafından yönetilecek.

Başrolünü ve yapımcılığını Lopez‘in üstleneceği film, Aron Eli Coleite ve Leo Sardarian senaryosu ile ekranlara taşınacak. Gösterim tarihi henüz belli olmayan film, yapay zeka ve insanlığın savaş halinde olduğu bir gelecekte geçiyor. İnsanlık için yapay zekaya karşı savaşan bir kadın olan Atlas’ın hikayesini seyredeceğimiz filmde, Atlas bu savaşı kazanmak için yapay zeka ile çalışmak zorunda kalacaktır.

Lopez ve Netflix‘in imzaladığı ilk bakış anlaşması kapsamında iki farklı proje daha bulunuyor. Yeni projelerin ise gelecek günde duyurulması bekleniyor.

Okumaya Devam Et

Festivaller

Okul Tıraşı Filmi Berlinale’de FIPRESCI Ödülü’ne Kavuştu

FIPRESCI Ödülü yönetmene takdim edildi.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Ödüllü yönetmen Ferit Karahan’ın yeni filmi “Okul Tıraşı” (Brother’s Keeper), 71. Berlin Uluslararası Film Festivali’nde layık görüldüğü FIPRESCI Ödülü’ne kavuştu.

Bu yıl pandemi nedeniyle iki aşamalı olarak düzenlenen 71. Berlin Uluslararası Film Festivali’nde ilk önce, 1-5 Mart 2021 tarihleri arasında sinema sektörüne yönelik etkinlikler gerçekleşti. Çok önemli bir başarıya imza atarak son iki yılda Türkiye’den Berlinale’ye seçilen ilk yapım olan “Okul Tıraşı” (Brother’s Keeper), dünya sinemasından sıradışı örneklerin yer aldığı Panorama bölümünde 19 filmle birlikte yarıştı. Festivalin ilk aşamasında, Panorama bölümünde sadece FIPRESCI (Uluslararası Sinema Eleştirmenleri Federasyonu) Ödülü’nü kazananlar açıklandı ve yönetmenliğini Ferit Karahan’ın, yapımcılığını Kanat Doğramacı’nın üstlendiği “Okul TıraşıFIPRESCI Ödülü’ne layık görüldü.

Berlinale’nin, sinemaseverlerin de kabul edildiği ikinci aşaması olan “Yaz Özel” (Summer Special) programı ise 9-20 Haziran 2021 tarihleri arasında gerçekleşiyor. Filmlerin geniş çaplı fiziksel gösterimlerinin yapıldığı program kapsamında “Okul Tıraşı” da sinemaseverlerle buluştu. Yönetmen Ferit Karahan, 13 Haziran Pazar akşamı Kreuzberg’de yapılan açık hava gösterimine, senaryoyu birlikte kaleme aldığı Gülistan Acet ve yapımcı Kanat Doğramacı’yla birlikte katılarak hem seyircilerin sorularını yanıtladı hem de ödülü teslim aldı. Filmin ikinci gösterimi ise 15 Haziran Salı akşamı gerçekleşecek.

Film, baskı ve disiplinin yoğun olduğu bir yatılı okulda hastalanan arkadaşını doktora götürmeye çalışan fakat okulun bürokrasisini, idarenin vurdumduymazlığını ve zor coğrafi koşulları aşmak zorunda olan Yusuf’un hikayesini konu alıyor.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler