Tom Hanks Sembolleri İstanbul’da Takip Edecek

Genel Manşet

inferno-di-dan-brown

Dan Brown’ın ünlü romanından uyarlanacak olan Cehennem filminin çekim mekanlarından biri de İstanbul olacak.

Sinemada Tom Hanks’in canlandırdığı Harvardlı simgebilim uzmanı profesör Robert Langdon bulmacaları çözerek, sembolleri takip ederek içine ‘yuvarlandığı’ Dante’nin ‘cehennemi’nde dünyayı geri dönülmez bir değişime sürükleyecek çok güçlü bir düşmana karşı savaşacak. Büyük bir bölümü Floransa ve İstanbul’da geçen hikayenin baş kahramanı Robert Langdon’u İstanbul’da Yerebatan Sarayı ve Ayasofya Müzesi’nin sembollerle dolu duvarları arasında dolaşırken göreceğiz.

‘Da Vinci Şifresi’ kitabının yazarı Dan Brown’ın son romanı ‘Cehennem’in (Inferno) sinema uyarlamasının bir bölümü İstanbul’da çekilecek. David Koepp’ın beyazperdeye uyarladığı, Ron Howard’ın yönetmenliğini, Brian Grazer’ın da yapımcılığını üstlendiği filmin çekimleri Nisan ayında başlayacak.

danbrown

Tom Hanks’in bir kez daha ‘Profesör Robert Langdon’ı canlandıracağı filmde, bu yılki Oscar adayları arasında olan Felicity Jones da rol alıyor. İki ünlü yıldızın yanı sıra Fransız aktör Omar Sy ve ‘Pi’nin Yaşamı’ filmiyle tanınan Irrfan Khan da çekimler için İstanbul’a gelecek oyuncular arasında yer alıyor. Filmin 14 Ekim 2016’da vizyona girmesi planlanıyor. Dan Brown’ın kitaplarından sinemaya uyarlanan ‘Da Vinci Şifresi’ ve ‘Melekler ve Şeytanlar’ filmleri, dünya çapında büyük ses getirmişti. İlk film Paris’te, ikincisi ise Roma’da çekilmişti. Serinin üçüncü macerası ‘Cehennem’ ise Floransa, Venedik ve İstanbul’da Tarihi Yarımada’da geçiyor.

Cehennem’in Konusu

Harvard Üniversitesi Simgebilim Profesörü Robert Langdon başından vurulmuş bir halde hastane odasında gözlerini açar. Ne buraya nasıl geldiğini ne de nasıl vurulduğunu hatırlamaktadır. Camdan gördüğü manzara karşısında altüst olan profesör, evinden binlerce kilometre uzakta, Floransa’da olduğunu anlar. Simgebilim profesörü kendini bir anda ipuçlarını Dante’nin cehenneminde bularak çözmesi gereken korkunç bir senaryonun içinde bulur. Floransa’nın tarih kokan dar sokaklarından Venedik’in muazzam bazilikalarına uzanan semboller zinciri Langdon’ı insanlık tarihini sonsuza dek değiştirebilecek bir mekâna sürükler.
Burası üç imparatorluğun merkezi olmuş, insanlık tarihi kadar eski, dünyanın incisi İstanbul’dur. Ve bu şehirde ya insanlık tarihi baştan sona yeniden yazılacak ya da bunu yazacak hiç kimse kalmayacaktır

Cehennem filmi 14 Ekim 2016 tarihinde vizyona girecek.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up