Tom Hanks Forrest Gump İçin Kendi Cebinden Para Verdiğini Açıkladı

Günün Haberi Hollywood

Oscar ödüllü Forrest Gump filmi için Tom Hanks kendi cebinden para verdiğini açıkladı.

Usta oyuncu Tom Hanks, In Depth With Graham Bensinger programına verdiği röportajda Forrest Gump‘ın yapımcılığını üstlenen Paramount‘un bazı sahnelerin başarı getirmeyeceğini düşündüğü için finansal destek sağlamadığını açıkladı.

Altı Oscar’lı Forrest Gump filminin yönetmeni Robert Zemeckis ile sermaye çıkararak ikonik koşma sahnesine imza atan Tom Hanks, Paramount‘un destek sağlamadığı sahne ile ilgili “Robert Zemeckis, çekimin X dolara mal olacağını, bu miktarı aramızda ikiye bölüp Paramount’a geri vereceğimizi söyledi. Rakam o dönemde hiç de ucuz değildi. Ben de kabul ettim. Şirkete parayı onlara vereceğimizi ama bize de kardan biraz daha pay vermeleri gerektiğini söyledik. Stüdyo bu teklifimizi muhteşem buldu ve kabul etti.” dedi.

Forrest Gump 1994 yılında 683 milyon dolar ile en çok gişe hasılatı elde eden film olurken Tom Hanks En İyi Erkek Oyuncu Oscar’nın sahibi olmuştu.

Kaynak: NTV

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up