Tom Cruise, Oblivion İle Zirvede

Dünya

Ünlü yıldızın yeni bilim-kurgu filmi ABD gişesinde bir numarada.

tomc.

ABD’de geçen cuma gösterime giren tek blockbuster film olan bilim-kurgu Oblivion, hafta sonu boyunca 38 milyon dolar hasılat yaparak gişede kolayca birinci sıraya oturdu. Geçen yılın aynı hafta sonuna kıyasla yüzde 19 civarında bir düşüş var ABD gişesinde. Oblivion’un yıldızı Tom Cruise için film Dünyalar Savaşı (War of the Worlds)’den beri devam filmi olmayan en başarılı açılışı temsil ediyor.

Gişe analistlerine göre Oblivion’un güçlü açılışı dağıtımcının akıllı gösterim tarihi seçimine bağlı. Büyük stüdyolar blockbuster filmlerle dolu yaz aylarına hazırlanırken genelde Nisan’ın son haftasında bu tarz yüksek bütçeli filmleri gösterime sokmaktan çekiniyorlar. Oblivion, bu sayede rekabet film olmadan, bu tarz filmler için tek seçim olarak açılıyor. Film, Türkiye’de 12 Nisan 2013 tarihinde vizyona girdi.

Beyazperde

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up