Bizimle İletişime Geçin

Günün Haberi

Tolga Karaçelik’e Sarmaşık’ın Yeniden Çevrimi İçin Hollywood’dan Teklif

Sarmaşık Hollwood yolcusu mu?

Yayınlandı

tarihinde

Gişe Memuru‘nun ardından ikinci uzun metrajı Sarmaşık ile de adından dünya çapında söz ettiren Tolga Karaçelik‘e Hollywood’dan filmin yeniden çevrim için teklif geldi.

Konuyla ilgili Sinefesto‘ya açıklamalarda bulunan yönetmen, filmin yeniden çevrimine pek sıcak bakmasa da, teklifi değerlendirdiğini söyledi. Karaçelik, Amerika’daki menajeri ile temasta olduklarını ve menajerlik şirketinin yeniden çevrimle ilgili görüşmeleri sürdürdüğünü belirtti. Teklife net olarak hayır cevabını vermediklerini belirten yönetmen “İçimize sinerlerse olabilir.” dedi.

Sosyal medyada ise yeniden çevrim teklifine farklı tepkiler geldi. Bazı sinemaseverler habere sevinirken, bazıları ise Nadir Sarıbacak‘ın performansını yakalayacak bir oyuncunun olamayacağını belirterek yeniden çevrime sıcak bakmadıklarını belirttiler.

Kelebekler Eylül’de

Bilindiği üzere Tolga Karaçelik şu sıralar üçüncü filmi ‘Kelebekler‘ üzerine hazırlık yapıyor. Karaçelik, eylül ayında çekimlere başlayacaklarını belirtti. Karaçelik‘in Kelebekler için Kültür Bakanlığı‘ndan destek alamadığını da hatırlatalım.

Siz yeniden çevrim hakkında ne düşünüyosunuz?
Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günün Haberi

Sinema Destekleme Kurulu Kararı Açıklandı (2021-5)

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü açıkladı.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan 2021-5 Sayılı Sinema Destekleme Kurulu kararı belli oldu.

2021-5 Sayılı Sinema Destekleme Kurulu kararı belli oldu. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan karar ile 5 İlk Uzun Metrajlı Kurgu Film Yapım Projesine 3.750.000 TL, 11 Uzun Metrajlı Sinema Film Yapım Projesine 13.300.000 TL, 2 Çekim Sonrası Desteği Projesine 400.000 TL olmak üzere toplamda 18 projeye 17.450.000 TL destek verilmesine karar verildi.

2021-5 Sayılı Sinema Destekleme Kurulu kararının detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Okumaya Devam Et

Günün Haberi

“Stanley Kubrick”in Tamamlanmayan Filmi İçin Hazırlıklar Başladı

Filmin senaryosu Cary Joji Fukunaga tarafından tamamlandı.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Stanley Kubrick’in ölümüyle yarıda kalan “Napoleon” filminin senaryosu Cary Joji Fukunaga tarafından tamamlandı.

Usta yönetmen Stanley Kubrick‘in ölümüyle senaryosu yarıda kalan “Napoleon” filminin senaryosu Cary Joji Fukunaga tarafından tamamlandı. True Detective, Maniac ve son Bond yapımı No Time to Die filminin arkasındaki isim Fukunaga tarafından duyurulan haberde, filmin senaryosunun tamamlandığı ve çekim aşamasına geçilebileceği açıklandı.

Napolyon Bonapart’a odaklanan film hakkında Fukunaga, Kubrick’in St. Albans’taki evinin çalışma odasında fazlasıyla vakit geçirdiğini ve film hakkında bir sonraki aşamaya geçmenin zamanı geldiğini belirtti.

Okumaya Devam Et

Günün Haberi

TRT 2’nin Sevilen Programı “Sinema+”da Bu Hafta

18:45‘te TRT 2 ekranlarında.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Türkiye’nin kültür-sanat kanalı TRT 2’nin beğenilen programı Sinema+ bu hafta yine ilgi çekici konuları ile seyirci karşısına çıkacak.

Her hafta bir sinema unsurunun tema olarak işlendiği, vizyona girecek filmlerin ve güncel sinema haberlerinin verildiği, birbirinden değerli konukların ağırlandığı eğlenceli, tematik sinema programı Sinema+ bu hafta yine dolu dolu.

14 Ekim Perşembe (bugün) saat 18:45‘te TRT 2 ekranlarında sinemaseverlerle buluşacak olan programın bu haftaki rotası:

  • Sinema dünyasından öne çıkan haberler.
  • Oyuncu Memduh Ün hayatına yakından bakış.
  • Engelsiz Filmler Festivali direktörü Ezgi Yalınalp ile keyifli bir sohbet.
  • “Unutulmaz Bond Filmleri Listesi” ve çok daha fazlası sizlerle buluşacak.
Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler