Timothée Chalamet Başrollü The King’den Yeni Fragman

Diziler

Timothée Chalamet, Robert Pattinson, Joel Edgerton ve Ben Mendelsohn gibi isimleri bir araya getiren Netflix filmi The King’den yeni bir fragman yayınlandı.

Timothée Chalamet’in İngiltere Kralı olduğu dönemsel dram filmi The King, William Shakespeare’in “Henry IV: Bölüm 1”, “Henry IV: Bölüm 2” ve “Henry V” oyunundan beyaz perdeye uyarlanıyor.

Filmin kadrosunda Chalamet’in yanı sıra; Falstaff olarak Joel Edgerton, Dauphin olarak yakışıklı oyuncu Robert Pattinson, Kral Henry IV olarak Ben Mendelsohn, Michael Williams olarak Sean Harris ve Catherine olarak Lily-Rose Depp yer alıyor.

Yönetmen koltuğunda Animal Kingdom’a imza atan David Michôd’un oturduğu filmin senaryosunda da yönetmenle birlikte Joel Edgerton’ın imzası bulunuyor. Filmin yapımcılığını da Edgerton ile birlikte Dede Gardner, Jeremy Kleiner, ünlü oyuncu Brad Pittve Liz Watts üstleniyor.

Filmin konusu:  Hal, dikbaşlı bir prenstir. Aynı zamanda İngiltere tahtının da varisidir. Ancak tahta ve ailesine sırtını dönmüş, sıradan halkın arasında yaşamını sürdürüyordur. Tiran bir kral olan babası öldüğünde ise Kral 5. Henry olarak tahta geçmek zorunda kalır. Şimdi, kaçtığı o hayatı sahiplenmek zorunda kalacaktır. Genç kralın sarayda olup bitenleri yeniden düzenlemesi, babasının ardında bıraktığı savaş ve kaosun altından kalkması gerekecektir. Ayrıca geçmişinde ona akıl hocalığı yapan ve şimdilerde alkolik bir şövalye olan John Falstaff ile geçmişi yeniden oraya dökülecektir.

Film, 1 Kasım’da Netflix‘te yayınlanacak.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up