Tilda Swinton’lı Memoria’nın Çekimleri Başladı

Asya Sineması

2010 yapımı Amcam Önceki Hayatlarını Hatırlıyor ile Cannes’da Altın Palmiye kazanan Taylandlı yönetmen Apichatpong Weerasethakul’un yeni filmi Memoria’nın çekimleri başladı.

2010 yapımı Amcam Önceki Hayatlarını Hatırlıyor filmiyle Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye kazanan Taylandlı yönetmen Apichatpong Weerasethakul‘un yeni filmi Memoria’nın çekimleri başladı. Başrolünde Tilda Swinton’ın yer aldığı film, yönetmenin Tayland dışında çektiği ilk film olma özelliğini taşıyor.

Tilda Swinton ile beraber filmin oyuncu kadrosunda Jeanne Balibar, Daniel Gimenez Cacho, Juan Pablo Urrego ve Elkin Diaz gibi önemli isimler yer alıyor.

Filmde Tilda Swinton, Kolombiya’nın başkenti Bogota’da hasta kardeşini ziyaret eden bir orkide çiftçisini canlandırıyor. Burada kaldığı süre boyunca bir proje kapsamında orada bulunan Fransız arkeolog (Jeanne Balibar) ve genç bir müzisyenle (Elkin Diaz) arkadaşlık kuruyor. Her gece uykusunu bölen yüksek sesli patlamalardan rahatsız olan ana karakterimiz, diğer bir yandan uykusuzlukla baş etmek zorunda kalıyor.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up