Tilda Swinton’lı Memoria Filminden Yeni Görseller

Asya Sineması
Taylandlı yönetmen Apichatpong Weerasethakul’un yeni filmi Memoria’nın çekimlerinin tamamlanmasının ardından filmden ilk görseller yayınlandı.

2010 yapımı Amcam Önceki Hayatlarını Hatırlıyor – Loong Boonmee raleuk chat filmiyle Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye kazanan Taylandlı yönetmen Apichatpong Weerasethakul‘un yeni filmi Memoria‘nın çekimleri geçtiğimiz aylarda tamamlanmıştı.

Filmin başrolünde Apichatpong Weerasethakul ile daha önce 2012 yılında Tayland’ta düzenlenen Rocks Yao Noi Film Festivali’nde küratörlük yapan Tilda Swinton yer alıyor.

Swinton, filmde Kolombiya’nın başkenti Bogota’da hasta kardeşini ziyaret eden bir orkide çiftçisini canlandırıyor. Swinton’ın hayat verdiği bu karakter, Bogoto’da kaldığı süre boyunca bir proje kapsamında orada bulunan Fransız arkeolog (Jeanne Balibar) ve genç bir müzisyenle (Elkin Diaz) arkadaşlık kuruyor. Her gece uykusunu bölen yüksek sesli patlamalardan rahatsız olan ana karakterimiz, diğer bir yandan uykusuzlukla baş etmek zorunda kalıyor.

Vizyon tarihi henüz netlik kazanmayan Memoria’nın Cannes ve Venedik gibi önemli festivallerde gösterilmesi bekleniyor.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up