THY’den ‘Legolu’ Reklam Filmi

Türkiye

Türk Hava Yolları (THY) dünyaca ünlü lego figürlerinin rol aldığı yeni uçak içi emniyet filmini yayınlamaya başladı.

THY‘nin Warner Bros. ve Lego iş birliği ile yapılan yeni emniyet filmi bugünden itibaren tüm uçuşlarda ve internet kanallarında yayınlanacak.

Şimdiye kadar yapılmış ilk lego emniyet filmi olan videoda, yolcuların uymaları gereken emniyet prosedürleri şarkılar ve danslar eşliğinde eğlenceli ve esprili bir dille anlatılıyor. THY, uçak içi eğlence sisteminde farklı dillerde yer alan sayısız filmler, televizyon şovları, müzikler ve oyunların yanı sıra yeni emniyet videosuyla da tüm yolcularını bilgilendirirken eğlendirmeyi amaçlıyor.

3 milyon Lego parçası kullanıldı

LEGO filminden esinlenen emniyet filminin hayata geçirilmesinde 2 konsept artist, 3 layout artist, 7 animatör ve 4 ışık teknisyeninden oluşan 16 kişilik bir prodüksiyon ekibi görev aldı.

950 günden uzun süren çalışmalarda uzmanlar sahneleri hayata geçirebilmek için yaklaşık 3 milyon adet LEGO parçası kullandı. Animasyonun üretilen 973 farklı versiyonu toplamda yaklaşık 10 milyon işlemci saati gerektirdi. THY filosunda yer alan 15 farklı uçak modelinin belirgin emniyet özellikleri için, filmin hem İngilizce hem Türkçe olarak 30 farklı versiyonu üretildi.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up