The Lighthouse’tan Yeni Fragman

Günün Haberi Hollywood

The Witch filmi ile büyük beğeni kazanan Robert Eggers’ın, Willem Dafoe ve Robert Pattinson’lı yeni filmi The Lighthouse’tan yeni bir fragman yayınlandı.

İlk uzun metraj filmi olan The Witch ile korku sinemasına farklı bir bakış açısı kazandıran Robert Eggers, ikinci uzun metrajlısı The Lighthouse ile 72. Cannes Film Festivali’nde seyirci karşısına çıkmıştı. Eggers’ın 1920’li ve 1940’lı yılların ekipmanlarını kullanarak 35 mm kamerayla siyah beyaz olarak çektiği filmin başrollerini Willem Dafoe ve Robert Pattinson üstleniyor.

Fantastik korku türündeki film; 1890 yılında, Maine’de yaşayan bir deniz feneri bekçisinin başından geçen ilginç olayları konu alıyor. Eggers’ın senaryosunu kardeşi Max Eggers ile birlikte kaleme aldığı filmin yapımcılığını son yıllarda dikkat çekici işlere imza atan A24 üstleniyor.

ABD’de 18 Ekim’de gösterime girecek olan filmin Türkiye’de ne zaman vizyona gireceği ise henüz belli değil.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up