The İnterview Filmine Kuzey Kore’den Sert Tepki

Dünya Genel

Kim-Jong-un_2949329i

Kuzey Kore’deki mevcut rejimden yola çıkılarak çekilen komedi filmi The İnterview hakkında kuzey kore hükümetinden sert açıklamalar geldi.

Kuzey Kore ulusal lideri Kim Jong-un’a düzenlenen bir suikastı konu edinen komedi filmi The İnterview hakkında Kuzey Kore hükümeti tarafından sert açıklamalar yapıldı.Seth Rogen ile Evan Goldberg’in yazıp yönettiği The Interview filmi için Kuzey Kore rejimi “Amerikan topluluğunun çaresizliğini gösteren bir film…” şeklinde başlayan bir bildiri yayınladı. Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’un sözcüsü yaptığı açıklamada ekim ayında vizyona girecek film için, bu ironilerle dolu filmi ABD’nin bir yansıması olarak gördüğünü söyledi ve Amerika’nın Afganistan, Irak, Suriye ve Ukrayna’da yaptıklarını hatırlattı.

Açıklamasaında Amerika hükemtine pek çok sert eleştiri yapan sözcü İngiliz sinemasını daha gerçekçi bulduğunu ifade etti.Yapılan açıklama Amerikalı izleyiciler arasındada da pek çok tartışmanın başlamasına yol açtı.  Bazı izleyiciler film için çok ileri gidildiğini düşünse de, bazı izleyiciler de konunun bu derece abartılmaması gerektiğini düşünmekte. Uluslararası bir tartışmaya yol açan The Interview’ın ülkemizde ki vizyon tarihi ise 31 Ekim 2014.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up