The Great Gatsby Dizi Oluyor

Diziler Manşet

F. Scott Fitzgerald romanı “The Great Gatsby” bu sefer de dizi olarak seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Gelmiş geçmiş en iyi romanlar arasına adını yazdıran F. Scott Fitzgerald imzalı The Great Gatsby kitabı şimdi de dizi olarak seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyor. A + E Studios ve ITV Studios America tarafından çekilecek dizi için büyük bütçelerin biçildiği açıklandı. Dizi için daha önce Elizabeth, The Tudors, Vikings gibi yapımların arkasındaki isim Michael Hirst ile çalışmalara başlandığı yapılan açıklamlar arasında. Merakla beklenen dizinin henüz hangi sreaming platformda yer alacağı ise belli değil.

Aynı adlı romanının modern bir versiyonu 2013 yılında Baz Luhrmann yönetmenliğinde sinemaya taşınmıştı. Çok sevilen film daha önce de 1974 senesinde Coppola’nın senaristliğiyle beyaz perdeye aktarılmıştı. Şimdi de dizi olarak ekranlara gelecek roman, 20’li yıllarda yazar olma hevesiyle New York’a gelen Nick Carraway’in öyküsünü konu alıyor.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up