‘The Favourite’ Filminden Yeni Afiş ve Fragman Yayınlandı

Günün Haberi Hollywood

Geçtiğimiz hafta Venedik Film Festivali’nde prömiyer yapan ve önümüzdeki aylarda epey konuşulması beklenen ‘The Favourite’ filminden afiş ve fragman yayınlandı.

Geçtiğimiz hafta Venedik Film Festivali’nde prömiyer yapan ve önümüzdeki aylarda epey konuşulması beklenen “The Favourite”ta başrolleri Olivia Colman, Rachel Weisz ve Emma Stone üstleniyor.

18. yüzyılın başlarında İngiltere, Fransızlarla savaş halindedir. Yine de, ördek yarışları ve ananas ziyafetleri yükselişe geçmektedir. Sağlığı zayıf olan Kraliçe Anne ülkenin tahtında otururken, yakın arkadaşı olan Leydi Sarah da bir yandan kraliçenin bozulan sağlığı ve değişken mizacıyla ilgilenmekte, bir yandan da onun yerine ülkeyi yönetmektedir. Yeni gelen hizmetçi Abigail, etkileyiciliği ile kendini Leydi Sarah’ya sevdirir. Sarah, Abigail’i kanatlarının altına aldığında, Abigail de aristokratik köklerine dönme şansı bulur. Savaşın siyaseti Sarah için oldukça zaman alıcı hale geldikçe, Abigail kraliçenin arkadaşı olma görevini üstlenir. Onların övgüye değer dostlukları, Abigail’e emellerini gerçekleştirme şansı verir. Abigail artık hiçbir kadın, erkek ya da politik hamlenin yoluna çıkmasına izin vermeyecektir.

‘Köpek Dişi’, ‘The Lobster’ ve geçtiğimiz sene de ‘Kutsal Geyiğin Ölümü’ filmiyle karşımıza çıkan Oscar adayı Yunan yönetmen Yorgos Lanthimos’un yönetmen koltuğunda oturduğu filmin kadrosunda Nicholas Hoult, Mark Gatiss, Joe Alwyn ve Jenny Rainsford gibi isimler de yer alıyor.

‘The Favourite’ Amerika’da 23 Kasım’da gösterime girecek. Filmin ülkemizde ne zaman vizyona gireceği henüz belli değil.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up