Bizimle İletişime Geçin

Film

The Crown Yönetmeni Benjamin Caron Sinema Dünyasına Giriyor

İsmin ilk uzun metraj deneyimi olacak!

Yayınlandı

tarihinde

The Crown Yönetmeni Benjamin Caron Sinema Dünyasına Giriyor

Yönettiği The Crown dizisi ile adını duyuran Benjamin Caron “Sharper” filmi ile sinema dünyasına adım atacak.

Ödüllü Netflix dizisi The Crown’un yönetmeni Benjamin Caron sinema dünyasına adım atıyor. Benjamin Caron, The Crown dizisinden önce Sherlock’ta da yönetmenlik yapmıştı. İsmin ilk uzun metraj film denemesi olacak Sharper, Manhattan milyarderlerinin hayatını konu alacak.

 Benjamin Caron

Apple Original yapımı olarak seyirci karşısına çıkacak Sharper filminin senaryosunda Brian Gatewood ve Alessandro Tanaka‘nın imzası bulunuyor. A24 tarafından çekilecek filmin başrolünde ise Oscar Ödüllü Julianne Moore bulunuyor. Moore başrolün yanı sıra Bart Freundlich, Brian Gatewood, Alessandro Tanaka ve Erik Feig’le birlikte filmin yapımcılığını üstleniyor.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ödüller

Scarlett Johansson’ın Protestosu Sonucunda Altın Küre Ödül Töreni Yayınlanmayacak

Destekler artıyor!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Altın Küre

Üyeleri arasında siyahi olmadığı için Scarlett Johansson tarafından protesto edilen Hollywood Yabancı Basın Birliği’ne tepkiler artıyor. Yayınlanmama tehlikesi ile karşı karşıya olan Altın Küre Ödülleri’ni dağıtan Hollywood Yabancı Basın Birliği’nden açıklama bekleniyor.

Scarlett Johansson‘ın aralarında siyahi üyelerin bulunmadığı için Altın Küre Ödülleri’ni dağıtan Hollywood Yabancı Basın Birliği’ne (Hollywood Foreign Press Association-HPFA) karşı başlatmış olduğu protesto her geçen gün desteklerini arttırarak devam ediyor. Tom Cruise‘un Born on the Fourth of July, Jerry Maguire ve Magnolia filmleriyle layık görüldüğü üç Altın Küre ödülünü geri vermesinin ardından NBC tarafından da farklı bir protesto geldi.

Oyuncu Scarlett Johansson‘ın birliktelikle geri çekilme duyurusunun ardından gelen destekler artarken NBC tarafından birliği sarsacak yeni bir açıklama duyuruldu. NBC, Hollywood Yabancı Basın Birliği’nin aldığı tepkiler üzerine Johansson‘ın yanında olarak, ödül törenini kanalında yayınlamayacağını duyurdu.

Okumaya Devam Et

Film

Martin Scorsese Filmi “Killers of the Flower Moon”dan İlk Görsel Yayınlandı

Filmin başrolünü Leonardo DiCaprio ve Robert De Niro paylaşıyor.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Killers of the Flower Moon

Çekimlerine başlanan yeni Martin Scorsese filmi “Killers of The Flower Moon“dan ilk görsel paylaşıldı.

Leonardo DiCaprio ve Robert De Niro‘nun başrolünü paylaştığı merakla beklenen yeni Martin Scorsese filmi Killers of The Flower Moon‘dan ilk görsel yayınlandı. Prodüksiyonuna geçtiğimiz ay Oklahoma’da başlanan film, David Grann’in Killers of the Flower Moon: The Osage Murders adlı romanından ekranlara uyarlandı.

Apple TV+‘ta gösterime girecek filmde Leonardo DiCaprio ve Robert De Niro‘ya Tatanka Means, Michael Abbott Jr., Pat Healy ve Scott Shepherd gibi isimler eşlik edecek. Usta birçok kişiyi bir araya getiren filmin gösterim tarihi ise henüz belli değil.

Forrest Gump, The Curious Case of Benjamin Button gibi yapımlarla tanınan Eric Roth’un senaryosunu kaleme aldığı film, 1920’lerin Oklahoma’sında gerçekleşen cinayetlerin perde arkasında yaşanan olaylara odaklanıyor. Osage bölgesinde petrol bulunmasının ardından yerlilerin teker teker katledildiği hikaye gerçek olaylara dayanıyor.

Okumaya Devam Et

Festivaller

Bir Düş Gördüm Filmine Nepal’den Büyük Ödül

Festival yoluculuğu ödüller ile devam ediyor.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Bir Düş Gördüm

Murat Çeri’nin ilk sinema filmi olan Bir Düş Gördüm, festival yolculuğuna topladığı ödüller ile devam ediyor.

2018 yılında Malatya Film Festivali’nin Platform Seçkisine kalan ve projeler arasından birinci olup TRT ön alım desteğini kazanan, TRT Ortak Yapımı olarak yola çıkan Bir Düş Gördüm filmi uluslararası adıyla In My Dream Dünyanın çeşitli ülkelerinden ve festivallerinden ödüller almaya devam ediyor.

Geçen hafta Hindistan’da düzenlenen 11. Dada Saheb Phalke Film Festival-22’de ‘En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu’ ödülünü kazanan Bir Düş Gördüm filmi Nepal’den de ödülle döndü. Film, Nepal Uluslararası Film Festivalinde ‘En İyi Uzun Metrajlı’ filme verilen IFFS Don Kişot Ödülü’nü kazanarak yeni bir başarıya imza attı.

TRT Ortak Yapımı filmin konusu ise şu şekilde: Tarık 8-10 yaşlarında Şehirli bir çocuk. Babası bir araba kazasında ölür; Kendisi hafıza kaybı geçirir. Annesi ise hastanede komadadır. Kimsesi olmadığı için köye dedesiyle ninesinin yanına gönderilir. Tarık kazadan sebep Hiçbir şey hatırlamasa da sürekli geçmişiyle ilgili simgesel rüyalar görür. Günlerden bir gün evlerinin orada arabanın çarptığı bir eşek ölü bulunur. Bu eşeğin yeni doğmuş bir de sıpası vardır. Tarık bu Sıpayla kendi durumu arasında bir bağ kurar. Ve onu yaşatmayı kendine vazife bilir.

Okumaya Devam Et

Popüler