‘The Cave’ Filminin Yönetmeni Belli Oldu

Asya Sineması Günün Haberi

Tom Waller, Tayland’da gerçekleşen trajik mağara kurtarma operasyonunu konu alan ‘The Cave’ filminin senaryosunu yazacak ve filmi yönetecek.

Temmuz ayında Tayland’da bir mağarada mahsur kalan ve kurtarılma operasyonu günlerce basının gündeminde yer alan çocukların hikayesi sinemaya taşınıyor.

The Cave adlı film, Yaban Domuzu isimli küçükler futbol takımının kurtarılma hikayesini ele alacak. Tom Waller’ın senaryosunu yazıp yönetmenliğini üstleneceği film, 11 ila 16 yaşları arasındaki 12 erkek çocuğu ve antrenörlerinin bu yaz başlarında çıktıkları bir gezide muson yağmuruna yakalanarak, sığındıkları Tham Luang Mağarası’nda mahsur kalmalarını konu alıyor.

Bir Tayland prodüksiyonu olarak çekilecek filmin yapımcılığını Tayland merkezli De Warrenne Pictures’ın yapacak. Çekimlerin kasım ayında başlaması planlanıyor.

Bangkok’ta doğan İngiliz yönetmen Waller, Monk Dawson, Mindfulness and Murder ve The Last Executioner gibi yapımların yönetmenliğini üstlendi.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up